Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tudtok ajánlani széleskörben...

Tudtok ajánlani széleskörben elfogadott nyelvvizsgákat?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy C1-es típusú nyelvvizsgát szerezni, viszont egy olyat, amit a világ több országában is elfogadnak. (Azt hallottam, hogy a cambridge ilyen) Tudtok nekem ilyeneket mondani, illetve, hogy nehézségét tekintve milyenek?

2019. febr. 11. 08:52
 1/1 anonim ***** válasza:

A Cambridge és az IELTS-et fogadják el világszerte, a TOEFL-t pl már nem fogadják el Angliába egyetemre jelentkezéskor, mert ezzel történtek csalások Ázsiában, nem tudom, hogy máshol is mellőzik-e ez miatt.


Én TOEFL-en és IELTS-en is voltam, a különbség az, hogy az IELTS-en személyesen van a szóbeli, a TOEFL-en pedig a mikrofonba kell beszélned, a hangfelvételedet fogják értékelni.


Ezek nem olyan vizsgák, hogy megbuksz rajta ha nem teljesítesz egy bizonyos szintet, hanem A1-től C1-ig (az IELTS C2-ig) osztályozza a tudásodat, tehát mindenképpen kapsz papírt a tudásodról. Hogy mennyire nehéz, hát ha tényleg tudsz C1-es szinten akkor azt fogod kapni rá. Ird le google-ba, van sok próbafeladat, stb. Komolyabb feladatok vannak benne mint mondjuk egy Origo középfokú nyelvvizsgába, ahol szótárral kell szövegeket fordítani magyarra, meg ahol magyarul kell válaszolni.


Mindkettőt Budapesten lehet letenni (lehet, hogy egy-két más városban is talán? nem tudom, de biztos nem sokszor van évente), kb 50 ezer forintba kerül mindkettő.

2019. febr. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!