Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyiket érdemes letenni?

Melyiket érdemes letenni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szeretnék középfokú nyelvvizsgát tenni és két nyelvvizsga típus van ami szóba jöhet: az Origo és az ÖSD. Német nyelven tanulok és később szeretnék majd német egyetemen tanulni. Persze ez még változhat, mert még csak 8.os vagyok. Szóval jelentkeztem nyelviskolába egy kiscsoportos foglalkozásra. Viszont akik ott vannak, mind az origo nyelvvizsgára készülnek, de én úgy tudom, hogy azt csak Magyarországon fogadják el, külföldön nem. A kérdésem az lenne hogy az origo és az ÖSD között mennyi nehézségbeli különbség van? Ha én origora készülök van esélyem letenni az ÖSD-t? A válszokat előre is köszönöm!

2019. febr. 11. 17:32
 1/2 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogy Németországba szeretnék egyetemre menni. Szóval ott melyik a legelfogadottabb?
2019. febr. 11. 17:37
 2/2 anonim ***** válasza:
Német nyelvterületen, gondolom, a Goethe és az ÖSD vizsgák a legértékesebbek. Az egyetemig van még időd, a vizsgák helyett egyelőre inkább a nyelvtanulásra koncentrálj. Ha tudod majd a nyelvet, bármilyen vizsgát le tudsz majd tenni.
2019. febr. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!