Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ingyenes a nyelvvizsga? Ha...

Ingyenes a nyelvvizsga? Ha nem akkor mennyibe kerül kb? 17/L

Figyelt kérdés

2019. febr. 11. 20:57
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Először ki kell fizetned a vizsgadíjat, sikeres vizsga esetén tudod visszaigényelni az árát. AZ árakat a vizsgaközpontok honlapján tudod megnézni.
2019. febr. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
29%
Az első ingyenes.
2019. febr. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%
A második rosszul mondja, már megváltoztatták a törvényt, akárhányadik sikeres nyelvvizsgát visszafizetik.
2019. febr. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
27%
#3: forrás?
2019. febr. 11. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
31%

Közben rájöttem, mire gondolt a hármas....

Tehát, ha van már egy régebbi nyelvvizsgára, az újat akkor is kifizetik, de csak egyet!

Be kell fizetned, ez vizsgaközpontonként változó. Origó 28 ezer, ez biztos. De a többi is itt körül mozog.

Ha sikerül, akkor igényelheted vissza az árát.

2019. febr. 12. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
53%
Nem csak egyet fizetnek vissza, ne mondj már hülyeségeket. Akárhány sikeres nyelvvizsgát csinálsz 2018-tól, visszafizetik az összes árát.
2019. febr. 12. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
33%
#6: erről esetleg valami hiteles forrás?
2019. febr. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
49%

#6: én közben az ellenkezőjéről találtam.

A Magyar államkincstár oldaláról letölthető az igénylő lap:


[link]


Ennek a tájékoztatónak az utolsó oldalán szerepel:


"JOGOSULTSÁGGAL KAPCSOLATOS TUDNIVALÓK

A támogatásra jogosultság megítélése szempontjából első sikeres komplex nyelvvizsga:

A támogatott nyelvek közül 2018. január 1-jét követően elsőként sikeresen megszerzett

• államilag elismert általános nyelvi vagy szaknyelvi komplex B2 típusú (középfokú) vagy komplex C1

típusú (felsőfokú) nyelvvizsga (a továbbiakban együtt: komplex nyelvvizsga),

• a 137/2008. (V.16.) Korm. rendeletben meghatározott feltételek szerint egyesíthető középfokú vagy

felsőfokú írásbeli és szóbeli részvizsga,

• a komplex nyelvvizsgával egyenértékű emelt szintű idegen nyelvi érettségi vizsga, továbbá

• a komplex nyelvvizsgának megfelelő, honosított nyelvvizsga."


Úgyhogy amellett, hogy én beszélek hülyeségeket, érdekelne a forrás továbbra is, mert akkor valamit tudsz, amit az államkincstárnál nem tudnak!

2019. febr. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
50%

Ja, ez meg a legnagyobb tévedés:

"Akárhány sikeres nyelvvizsgát csinálsz 2018-tól, visszafizetik az összes árát."


Nekem egyet se fizetnek vissza. :/

2019. febr. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!