Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mivel tudnám javítani az...

Mivel tudnám javítani az angolomat, hogy a C1 ne csak írásban legyen biztos, hanem szóban is, tanárok, jól beszélők, Ti mit ajánlanátok, milyen módszereket?

Figyelt kérdés

Biztos C1 írásbeli tudásom van. Olvasás, írás, szövegértés, nyelvtan, szókincs etc. mind kilencven százalék körül mozognak, tényleg jók, mindent értek, ha olvasok.


Viszont messze nem vagyok ilyen jó, ha beszélni kell, vagy élőbeszédet kell hallgatni és arra válaszolni, ott sokkal gyengébb vagyok, a középfoknak is az alsó szintjét súrolom.


Mit tehetnék, hogy ez változzon, nem akarok nyelviskolába menni, inkább alternatív megoldásokat keresek, kérlek, akinek van biztos tippje, írjon, nagyon szeretnék egy teljes felsőfokú angol C vizsgát. Köszönöm!



2019. febr. 15. 06:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezen tényleg az tudna segíteni, ha angolul beszélnél. Keress angolokat élőben, vagy akár a neten, és hívásban beszélgessetek. A legjobb az lenne, ha kimennél Angliába és ott gyakorolnál, de ezt nem mindenki teheti meg.

Nézz filmeket.

2019. febr. 15. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Beszédproblémán beszéddel lehet javítani. Beszélj sokat olyannal, aki legalább olyan szinten van, mint te!
2019. febr. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
C1-en is csak 60%-ot kell elérni, nem? Ha írásban megy a 90 is, akkor azért ne izgulj annyira, hogy szóban nem jön össze a 60. :) Miből gondolod, hogy szóban csak a középfok alsó szintjén vagy?
2019. febr. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm :) utolsó válaszoló: azért gondolom, hogy biztos, hogy nem megy a szóbeli olyan jól, mert pl: nem jutnak gyorsan eszembe a szavak, nyökögök néha. Nem olyan pörgős, mint pl: a francia vagy a német, ezekből teljes felsőfokúm van, igaz, volt lehetőségem anyanyelvi környezetre, angolból még nem. És ezekhez hasonlítom az angolt, és nem nagyon vagyok vele elégedett...sokkal könnyebben ráéreztem a kacifántos germanizmusokra, mint angolnál. Sokszor dühös is vagyok magamra ezért, pedig amúgy írásban teljesen jól értek mindent, tudok reagálni, ha nem is értem, kitalálom, vagy ha a szó nem azonnal érkezik, tudok kitalálni másikat.
2019. febr. 21. 01:07
 5/5 anonim ***** válasza:

"nem jutnak gyorsan eszembe a szavak, nyökögök néha"

Van, akinek az anyanyelvén is ilyesmi a beszédmódja eleve. Aki ilyen, az nem tud felgyorsulni idegen nyelven se, nyilván, de attól még tudja a nyelvet, tehát megkaphatja a nyelvvizsgát, hiszen az nem valami gyorsulási verseny. ;-)


"Nem olyan pörgős, mint pl: a francia vagy a német, ezekből teljes felsőfokúm van, igaz, volt lehetőségem anyanyelvi környezetre, angolból még nem."

Na látod. Ez sokmindent megmagyaráz. De attól még angolul is tudhatsz C1 szinten.


"És ezekhez hasonlítom az angolt, és nem nagyon vagyok vele elégedett...sokkal könnyebben ráéreztem a kacifántos germanizmusokra, mint angolnál."

Akkor épp ideje abbahagynod a hasonlítgatást. Vagy ha annyira muszáj, akkor olyanokkal hasonlítsd össze magad, akik átmentek a C1-es szóbelin is. Biztos van köztük, aki nem tud jobban, mint te, mégis sikerült neki.


"Sokszor dühös is vagyok magamra ezért"

Lazíts! De tényleg. Ne stresszeld magad, mert azzal csak megnehezíted a dolgodat.

2019. febr. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!