Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért lenne egyértelmű, hogy...

Miért lenne egyértelmű, hogy aki beszél egy idegen nyelvet, akkor az tanítani is tudja?

Figyelt kérdés
Egy nyelvszakon tanulok, van nyelvvizsgám is és mindig azzal jönnek az emberek, hogy miért nem adok magánórákat vagy miért nem tartok korrepetálást, mert azzal milyen jó pénzeket lehetne keresni. Vagy pedig éppen megkérnek, hogy segítsek nekik megszerezni a nyelvvizsgát vagy érettségit. Viszont én mindig elmondom, hogy nem vagyok tanár, nem tanulok tanárnak, nem tanultam soha, hogy hogyan kell tanítani és soha nem is próbáltam, nincsen vele tapasztalatom. Nem is véletlen, hogy nem a tanári képzést választottam, mert én egyszerűen nem érzem magamban azokat a kvalitásokat, amikkel szerintem egy jó pedagógudnak rendelkeznie kellene. Lehetséges, hogy van előttem tanári minta, láttam és ismerek már egy-két tanítási módszert, egy-két órán tanárisokkal is együtt vagyok és így az oktatók is sokszor beemelnek ilyen dolgokat, nyilván vannak elképzeléseim és véleményem is ezzel kapcsolatban, DE én nekem nincsen se szakmai végzettségem, se szakmai tudásom, se gyakorlatom. Egyáltalán nem biztos, hogy ha én valamit tudok és értek, akkor azt én a megfelelő módon tovább is tudom adni. Emiatt én nem szeretnék ilyen jellegű munkát vállalni, nem tervezem, hogy órákat adjak és ezeket a kéréseket is mindig visszautasítom és inkább ajánlok valakit, akiről tudom, hogy jó tanár és pl. nekem sokat segített. Viszont az emberek ilyenkor vagy megsértődnek vagy hülyének néznek, hogy mi az, hogy nem tudok nekik segíteni, mikor beszélem a nyelvet.
2019. febr. 16. 10:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tűnik, sokan tényleg nem tudják, hogy a tanítás szakma. Nem tudom megmondani, miért van ez. Mindenesetre becsülendő, hogy nem vállalsz olyan feladatot, amire nem érzed magad felkészültnek.
2019. febr. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezt amit ezzel egy mondatban el lehet mondani: nem erdekel Tegel s tanitas, korrepetalas, te megtsnultad a nyelvet, tanuljak meg ok is a segitseged nelkul.

Jol erzem, hogy akik kerik tiled a segitseget, haveri alapon gondoljak, meg ha nem is mondjak?

A tobbi aki azt hiszi, hogy milyen jol lehet keresni egy nyelv tanitasaval, nem tudjak, hogy mivel jar, mi kell hozza. Ez az a csoport aki azt hiszi, hogy a jo tanarnak belejuk kell onteni a tudast, onekik ezert nem is kell semmit tenni. Persze, ha nem megy, akkor a tanar a sz@r.

2019. febr. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem feltétlenül, akár fizetnének is érte rendesen, mint egy tanárnak.
2019. febr. 16. 15:05
 4/4 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok nyelvtanár, de volt már olyan, hogy ingyen korrepetáltam vagy segítettem barátnőimnek nyelvvizsgára felkészülni. Mindig mindenki ilyeneket kérdez, hogy hogy van a szenvedő szerkezet meg mittudomén milyen szerkezet stb, de én azt sem tudom mi az a szenvedő szerkezet (nem iskolába tanultam angolul), így mindig a saját módomon próbálom elmagyarázni, hogy mi micsoda. Szerintem az iskolában nagyon furán tanítják a nyelveket, megneveznek minden nyelvtani dolgot, és szinte csak bemagoltatják az emberrel. Én önállóan tanultam spanyolból olyan könyvből ami direkt önállóan tanulóknak való, és gyakran ki is hagytam az ilyen nyelvtani magyarázatok nagy részét, sokkal egyszerűbb ha egyszerűen megnéztem a példamondatokat, és a fordításokat ahelyett, hogy mindenféle nyelvtani szabályokat megjegyezzek, nekem az ilyen részletes magyarázatok egyáltalán nem rögzülnek, nem életszerű az ilyen nyelvtanulás.


Viszont én is sokszor éreztem azt, hogy nem tudom valakinek elmagyarázni mi miért van úgy ahogy... nyilván egy tanár érti pontosan a nyelvtant, így jobban eltud magyarázni elvont dolgokat. Szerintem ha minden óra előtt előre felkészülnék, átgondolnám, hogy mit hogyan fogok elmagyarázni, akkor bármit meg tudnék tanítani, de így spontán ha kérdez valaki valamit, úgy nem tudom elmagyarázni mint egy tanár tudná, hiszen ők egész egyetemen ezt tanulták, hogy mit hogyan kell elmagyarázni.

2019. febr. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!