Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Japánból kanákat tanító forrás?

Japánból kanákat tanító forrás?

Figyelt kérdés

Nem a leírásukra gondolok, hanem hogy pl. alap szavakkal mindig csak párat kominálva tanít.


Pl. a-o-ka-i-mu

És akkor esetleg csak ennek a kombinációit tanítja amíg be nem rögzül.

Amikor az elejétől a végéig megyek, akkor mindig keverem melyik melyik. :/



2019. febr. 24. 16:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem egészen értem a kérdést. De én úgy gyakoroltam őket, hogy magyar mondatokat írtam, majd próbáltam elolvasni minél folyékonyabban.


きち あ ぼrs, で えrős。

けれけcsけ ごmぼcsか, いtt さlあd あ にゅlあcsか。


Ilyeneket.

2019. febr. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
fogsz egy dalszöveget és írod át kanába
2019. febr. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Jó ötleteket kaptál, pl az elsőre konkrétan eddig nem is gondoltam, tök jó. :) Egyébként lehet variálni pl japán átírásba, amikor pl "m" helyett "n"-t teszünk, vagy pl "sh" helyett "shi" szótagot. De teljesen érdekes és jónak tűnik olyanformán is, ahogy az első mutatja. :)


Én se egészen értem, mit szeretne a kérdező azon belül, hogy kanákat tanulni. De akkor válaszolok erre.


Amikor logikát kerestem benne, egy hétig hiába szenvedtem.

Ekkor egyszerűen csak konvertáltam kana szövegeket romaji-ba, és váltogatva olvastam, kb két szavanként a kétfajta írásmódot.


A hiraganát megtanultam így kb néhány óra alatt. Nem egy hét! Néhány óra. Pedig nem vagyok nyelvzseni.

Persze gyakorolni se volna rossz is kéne, mert még mindig lassan olvasom, és alig írok kanákkal. (Valahogy nem volt hozzá kedvem eddig.)


Utána az alap katakanákat is néhány óra alatt.


De mondom, ez csak arra elég, hogy lassan, szótagolva tudjon olvasni az ember kanákat. viszont ez jó alap a továbbiakhoz. :)


(Egyébként valaki elárulja, az extra katakanákat hogyan praktikus megtanulni? Valahogy nekem erőltetettnek hatnak. Tehát amikor külföldi szavak átírására használnak.)

2019. febr. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy kell a katakanákat is, mint a hiraganát. Keress idegenszavakat, amiken gyakorolsz, aztán írj át egész szövegeket. Én először katakanát tanultam játékokból, utána hiraganát, egyik se valami nagy szám
2019. febr. 27. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tanultam meg a kanákat, hogy (szinte) minden jelhez kerestem egy magyar szót, ami azzal a szótaggal kezdődik, és képileg hasonlít az adott jelre.

Pl.

く - KUtya (tátott szája)

へ - HEgy

ひ - HIhi (mosolygó száj)

こ - KOrcsolya

し - SÍugrópálya

Ha érdekel a teljes listám, elküldöm privátban. Nyilván nem minden jelre találtam igazán jó képet, de ha csak a felét megjegyzed így, máris sokkal előrébb vagy.

2019. febr. 27. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Még egyszer nekifutok: EXTRA katakanákra gondoltam. Nem bármelyik katakanára. Hanem a TE+i kombináció és társaira.


Nekem eleve az a gondom ezekkel, hogy némelyiknek több változata is van, és nehezen szokom meg. Olvasni rám egyszerű (Pl FU+i=fi), de megjegyezni nekem már egy csöppet problémás az extra katakanákat.


Szóval ha tudnám magabiztosan írni az extra kanákat (az írás előfeltétele a PRECÍZ memorizálás, nem olyan, mint az olvasás, amikor elég csak nagyjából felismerni), akkor romajival is elég tudnom rutinszerűen, onnan csak egy ugrás a katakana, mert az alap 46 katakanát ismerem.

2019. márc. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#6 Nem neked szólt a válaszom, hanem a kérdezőnek. Írj ki saját kérdést, ha tanácsokat szeretnél.

#5

2019. márc. 4. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2-es mesélnél nekem a módszeredről? Nem egészen értem, de érdekelne. :)
2019. márc. 8. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Előszöris begyakorlod a kanák írását, hogy kézzel le tudd őket írni szépen, meg elolvasod hozzájuk a szabályokat

Aztán fogsz egy dalszöveget, előtted van romajival, te meg másolod le kanába átírva. Eleinte még meg kell nézni, melyik melyik, de aztán igazából ennyi, ezt eleget csinálod, menni fog hamar. Emellett lehet nyomogatni ilyen kana tanító appokat is telefonon, az se rossz


A kanák nagyon könnyűek, csak akarás és gyakorlás kérdése, hogy megtanulja valaki.

2019. márc. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!