Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 30 év fölött Japánban lehet...

30 év fölött Japánban lehet japán nyelvet tanulni?

Figyelt kérdés
Working Holiday Visa esélytelen, mivel azt 30 év alattiaknak lehet csak igényelniük.

2019. febr. 25. 22:31
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
Ha van pénzed akármi lehetséges ;)
2019. febr. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Hogyne lehetne. Vannak Japánban olyan intenzív nyelviskolák, amelyeknél ha jelentkezel egy komolyabb kurzusra, jogosult leszel tanulóvízumra. Ezek a kurzusok nyilván drágák, de a tanulóvízummal egy külön engedéllyel dolgozhatsz is heti megadott órát, így némi bevételed is lehet.

Ez például egy ilyen iskola:

[link]

Viszont csak akkor érdemes jelentkezni, ha már N2 közeli szinten vagy a nyelvből. Akkor koreai és kínai diákokkal kerülsz egy csoportba, és lehet haladni. Az alacsonyabb szinteken sok az európai diák, és ők sokszor félvállról veszik a tanulást.

2019. febr. 26. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
#2 Köszi, pont az ilyen válaszra vártam. Én a Go Go Nihon-t néztem ki. És sajnos pont ettől félek, hogy egy olyan osztályba kerülnék, ahol sok olyan ember van, akit nem érdekel, csak a gazdag szülők befizették, és szórakozni vannak ott. Legalábbis ez a tapasztalatom az amerikaiakról. Viszont az én japán nyelvtudásom még a N5-ös szintet sem éri el.
2019. febr. 26. 09:53
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Manapság már Skype-on is találhatsz anyanyelvi tanárt, aki ajánlhat és küldhet neked jobb könyveket is, ha kifizeted neki az árát. Kinyílt a világ, minden megoldható. Soha nem volt ennyi lehetőség ritka nyelvet tanulni, mint manapság. Csak a saját eltökéltségeden és szorgalmadon múlik, meddig jutsz el.
2019. febr. 27. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
27%
Miért akarsz Japánban nyelvet tanulni? Most csak ezért fölösleges kifizetned egy csomót. Ha meg Japánban akarsz élni akkor egy alapképzés diploma (mindegy miből) + TEFL angol nyelvvizsga és vígan mehetsz ki angol tanárnak.
2019. febr. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Egyetemre járni munka mellett nem igazán megoldható, pláne nem tanárira.
2019. febr. 28. 17:59
 7/10 anonim ***** válasza:
27%
6: Nem kell tanári, leírtam, bármilyen diploma jó, a legegyszerűbb alibi diploma is. Jogszabályok miatt kell csak. Levelezőn meg bőven el lehet végezni munka mellett.
2019. márc. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
# 5: Mármint álmaidban (meg az enyémben). Piszkos kelet-európaiként nagyon nehéz munkát találni japánban angoltanárként még akkor is, ha angol nyelvtanári mesterdiplomád van, NORMÁLIS munkát meg még nehezebb. A TEFL nem nyelvvizsga, hanem nyelvtanári képesítés, és a "bármilyen diploma" az az amerikaiakra vonatkozik, tőled angol nyelvterületen szerzett diplomát kérnek a legtöbb esetben. Illetve ha nincs tapasztalatod, akkor már mehetsz is gyűjteni.
2019. márc. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
#8 Igen sajnos ezt én is így tudom. TEFL meg szerintem nem jó Japánba, lehet a Fülöp szigetekre vagy Thai földre felvennének, csupán az végett, hogy fehér ember vagyok, de Japán nagyon másképp működik. Bár én hallottam kint élőktől, hogy találkoztak már olyan angol tanárokkal akiknek köze sem volt az angolhoz, mégis tanított. Ezek általában szegényebb ázsiai országokból, Indiából, Törökországból származó emberek. Hogy ennek mennyi a valóság alapja azt nem tudom. Nyilván próba szerencse, csak mikor Európából is olyan emberek találnak kint tanári melót, akiknek mester diplomájuk van, X évnyi tapasztalatuk, így azért eléggé beszűkülnek az esélyeim.
2019. márc. 3. 13:36
 10/10 anonim ***** válasza:

Diploma mindenképpen kell. Nem taníthat úgy kinn senki sem angol nyelvet, hogy nincs nyelvtudása (nyelvvizsga != nyelvtudás) és természetesen diplomája.


Angoltanárnak általában azokat szokták felvenni, akik olyan országból mennek Japánba, ahol ez az anyanyelvük (native). Ritka, hogy másokat is felvesznek. Nézd meg a Youtuben "Bogolette" videóit, ő kinn él Japánban és angolt tanít (ha jól tudom óvodásoknak). És igen, kellett a diploma hozzá, és természetesen egy állásinterjú, meg pár tíz teszt keretében kiderül, hogy mennyire ismeri valaki az angol nyelvet. Attól, hogy óvodába megy valaki nyelvet tanítani, attól függetlenül ugyanúgy elvárt a felsőfokú nyelvtudás, hiszen a kollégáiddal is ezen a nyelven fogsz kommunikálni + a mindennapi életben is szükséged lesz rá.


Tehát valamilyen diploma mindenképpen kell.

Miért nem jelentkezel a TKBF-re?? Ott is vannak estis szakok... Igaz japán specializáció már nincsen, de ha jól hallottam, akkor ELVILEG jövőre újraindul. Tehát tudsz majd nyelvet tanulni, és ez az egyetem is akkreditált diplomát ad, amit ugyanúgy elfogadnak... 30 éves vagy, tehát már pl. a "japán nyelv és kultúra ösztöndíjat" nem pályázhatnád meg, de a kutatói ösztöndíjaknál nincs korhatár! 30 éves vagy, de fiatal vagy még ,semmiről sem maradtál le.


Én a te helyedben felvételiznék a TKBF-re. Ráadásul, ha itt végzel, és úgy mész ki Japánan, azt még jobb szemmel is fogják nézni, mivel a buddhizmus közelebb áll a japánokhoz...


Annak meg én sem látom értelmét, hogy csak azért kimész Japánba, hogy nyelvet tanulhass. Ez nagyon irreális. Gondolj bele, hogy mennyi pénz kell ahhoz, hogy kiutazhass + megélj addig, amíg nem kapsz munkát, stb. na meg az albérlet...

2019. márc. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!