Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol nyelv tanulásához lenne...

Angol nyelv tanulásához lenne szükségem egy jó nyelvkönyvre. Ajánlana valaki egy jó kiadványt?

Figyelt kérdés

Rengeteg könyv van a piacon, de lassan 50 éves leszek és csak tiniknek, érettségizőknek való kiadványokkal találkozom. Olyan könyvet szeretnék, ami főként a szóbeli tudást fejleszti - de van benne kicsi nyelvtan is. Ne legyen nagyon drága és tudjak belőle önállóan tanulni.

Előre is köszönöm.



2019. febr. 25. 23:45
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]


Angol nyelvtan magyar fejjel, Apukám erre esküszik. Én az Oxfordos tankönyvekből készültem, az ECLes példatesztekből és szóbelire az Angol kérdések és válaszokból, bár én tini vagyok. Szóbelire felkészítő könyv ez volt, de amúgy arra nincs igazán könyv, ami fel tudná készíteni, beszélj, az a legjobb. De ha angolul gondolkodsz, meg podcastokat hallgatsz, az nagyon sokat segít. Felsőfokúra készültem így.

2019. febr. 26. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ajánlom a Traveller tankönyvcsaládot. Ez elvileg fiataloknak és fiatal felnőtteknek készült, így talán kissé hangsúlyosabbak benne azok a témák és szófordulatok, melyek erre a korosztályra jellemzőek, de természetesen idősebbek is haszonnal forgathatják. 7 kötetből áll a teljesen kezdőtől az erős C1 szintig. Egy adott szint tankönyvvel, munkafüzettel, szótárral és CD-vel kb. 10 ezer Ft. Talán elsőre soknak tűnik, de a pénzedért garantáltan minőségi anyagot kapsz.

A Pioneer-sorozat a Traveller legújabb kiadása.

A harmadik olyan lehetőség, amivel biztosan nem nyúlsz mellé, az Oxford File, melyet sok nyelviskola használ.

Hogy mennyire tudsz önállóan tanulni, az leginkább tőled függ. Vannak dolgok, amelyeket csak korlátozottan lehet önállóan megtanulni, ilyen például a fogalmazás, vagy a beszéd. Az első lépésekhez nagyon ajánlom, hogy vedd igénybe tanár segítségét. Ha már van némi alapod, akkor egyedül is boldogulhatsz.

2019. febr. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Az angol nyelvtan magyar fejjel jól hangzik. (Eddig a Dohár-féle Kis angol nyelvtant tanultam). A Travellerről már hallottam, meg fogom nézni.

A neten is sok anyagot találtam. Most már csak le kell ülni...

2019. febr. 27. 12:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!