Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol nyelvvizsga (B2), emelt...

K.L.F.M kérdése:

Angol nyelvvizsga (B2), emelt érettségi (90% azért kellene)?

Figyelt kérdés

Szóval az van hogy most vagyok kilencedikes. Általános második osztályától tanulok angolt. (Akkor még nem volt könyv)

Harmadik osztály(happy house tk) negyedik osztály (happy Street tk) ötödik oszt.( English file extermediate az a piros könyv ) hatodik fél évig u.e. utána 6. Második félév és hetedik osztály(english file pre-intermediate tankönyv) nyolcadikban pedig a Twenty-Three Topics for Teenager (B1,B2)-ből tanultam. Most kilencedikes vagyok év elején volt szintfelmérő és most pre -intermediate könyvből tanulok (Traveller) de járok magántanárhoz is akinél viszont B1-B2 feladatokat oldunk meg.

És szóval szeretnék nyelvvizsgázni. Meg emelt érettségit tenni. És az van hogy ötös vagyok angolból (tézéim mindig jók) csak néha becsuszogat egy-egy négyes. Ami zavar. Baj ha néha négyest kapok mondjuk szódogára ?

Meg gondolkodtam nyelvtanfolyamon is hogy beiratkozok.

Azért azt még elmondom hogy eddig nem voltak túl jó angol tanáraim csak most kilencedikben nagyon jó a tanárom.


2019. febr. 27. 22:25
 1/4 anonim ***** válasza:
9. 10. ben még 2-es is lehetsz angolból. A kutyát nem fogja érdekelni hanyas voltál. A 11. 12. év végi eredmény is csak akkor számít, hogyha a tanulmányi pontokat nézik a felvételinél. Gondolom tovább akarsz tanulni angolból vagy jogra menni.. oda kell az emelt angol.. Igazából az esetek 95%-ban mindenkinek az érettségi jegyét nézik azt a két tantárgyat ami beszámít. Tehát, ha te most végig 2-es lennél angolból de az emelt érettségit 95%-ra írod meg akkor senki se fogja nézni, hogy hanyas voltál... Meg amúgy sem fogják soha az életbe. Ahogy végeztél a suliból soha nem fogják kérni a bizonyítányod sehol. Sőt még te sem fogod olvasgatni. Talán 10 évente előveszed és megnézed, hogy jé... még megvan?
2019. febr. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mi a kérdés? Ha arra vagy kíváncsi, milyen szinten vagy, töltsd le valamelyik korábbi érettségit, és oldd meg! Kezdd középszintűvel! A nyelvvizsgaközpontok oldalán találsz próbanyelvvizsgát is. A Traveller pre-intermediate kötete erős A2 szinten áll, ami ugye lejjebb van, mint a B2.
2019. febr. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
De most nyelvvizsgàt akarsz vagy emelt érettségei? Azt ugye tudod hogy az emelt érettségi 60%-tól nyelvvizsgàt ér. Hogy milyenek a dolgozataid és azàltal a szinted nem lehet tudni mert nem tudjuk milyenek a dolgozatok amit a tanàr összeàllít.
2019. febr. 28. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kis túlzással egyáltalán nem számít,milyen jegyeid vannak angolból. A mai angol könyvek, amit a suliban használtok semmit nem érnek, épp csak azért vannak hogy legyen valami amit tudtok nézegetni órán. Ugyanez vonatkozik az angolórákra is. Nem az a tanár dolga, hogy felkészítsen téged a vizsgára, ha ilyet keresel, akkor kezdj el magántanárhoz járni
2019. márc. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!