Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Középfokú angol nyelvvizsgához...

Középfokú angol nyelvvizsgához melyik típust ajánljátok a lenti tulajdonságok ismeretében?

Figyelt kérdés

Szeretnék tavasszal középfokú komplex nyelvvizsgázni, angolból. A cégemnél napi szinten beszélek kollégákkal angolul, jól meg tudok írni hosszú leveleket is.

Gyengeségnek leginkább a nem túl erős szókincsemet, és a nyelvtani szabályok nem elég stabil ismeretét mondanám.


Ezen tulajdonságok birtokában mit ajánlotok? Origo, Telc, Euroexam, stb. közül?

Államilag elismertre van szükségem, nemzetközi nem fontos.

Egyetemi felvételihez kell, plusz pontnak, mesterszakra.


Köszi!


2019. márc. 3. 15:45
 1/3 anonim ***** válasza:
A nyelvtani szabályok nem érdekesek, a szókincset erősítsd. Bár lehet, hogy nem olyan gyenge az, ha napi szinten beszélgetsz. Telc vizsga jelenleg nincs. Az origo fura, mert kétnyelvű, ami pl a listeningnél zavaró. Bármelyiket leteheted, teljesen mindegy, ugyanaz a szint. Aszerint válassz, hogy a vizsgáztatóval vagy egy vizsgázótárssal akarsz-e társalogni.
2019. márc. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha használgatod ilyen szinten az angolt, akkor a nyelvvizsga sima ügy lesz neked. Én 87%-os euroexam komplex középfokot írtam úgy, hogy csak kockulásból tanultam angolt meg filmekből, előtte végig németes voltam.
2019. márc. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Én is németből nyelvvizsgáztam korábban.

Most amúgy mindkét nyelvet használom napi szinten.


Be is adtam ebben a pillanatban a jelentkezésem egy április elejei angol középfokúra. Origó - Dover nyelviskola. :)

2019. márc. 3. 17:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!