Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » B2 angol egynyelvű írásbelik...

B2 angol egynyelvű írásbelik közül a TELC és BME nyelvvizsgája érdekel. Van különbség a kettő közt? Te valamelyiket könnyebbnek érzed?

Figyelt kérdés
2019. márc. 4. 09:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy sokan váltogatnak nyelvvizsgatípust, mert mindenhol más típus van. Én TELC-et csináltam és nem volt nehéz. Könnyebb volt, mint amire számítottam.
2019. márc. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A legkönnyebb az NKE-n a katonai szakanyaggal bővített B2.

[link]

2019. márc. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom magyarorszàgon élsz-e, de telc màr nincsen. (Lehet külföldön van)
2019. márc. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

TELC megszűnőben van vagy már megszűnt itthon , ezt nem tudom pontosan.

Egyébként sokkalta egyszerűbb a TELC a BME-hez képest.

1. Hogyha csak a papír számít és nem a minőségi tudás, akkor a DEXAM-ot javaslom illetve a LanguageCERT-et.

2. Hogyha az 1-estől eltérő állásponton állsz esetlegesen, akkor pedig: BME; EUROEXAM; ECL; TOEFL; CAMBRIDGE; IELTS

2019. márc. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Telc tudom, hogy most épp nincs, de lesz újra. Csak az bizonytalan, hogy mikor. A BME lenne a másik alternatíva. Ezért ezt a két nyelvvizsgát kérdezem.

Köszönöm a válaszaitok!

2019. márc. 4. 12:17
 6/9 A kérdező kommentje:

Kicsit mindkettő számít. Az a cél, hogy 1-2 próbálkozásból meglegyen, de mégse legyen hírhedten "megúszós".

Ha a telc megúszós, akkor így jártam. De nem cél annál könnyebbet keresni, max. vészhelyzet esetén

2019. márc. 4. 12:28
 7/9 anonim ***** válasza:

A telc megúszós? Ez totális hülyeség.


"Az Euroexam az egyik legkönnyebb lehetőség, mivel itt bármelyik választott szintnél használható szótár, ezzel ellentétben a BME-nél az írásbeli bármely feladatában, az ECL-nél pedig csak a fogalmazásnál alkalmazható. A TELC ennél már jóval nehezebb, itt ugyanis egyik szinten, egyik feladatnál sem használható szótár. Nem meglepő, ugyanis a TELC az egyik legnehezebb nyelvvizsgaközpont, ám a náluk megszerzett vizsga nemzetközileg és államilag is elismert. A többihez képest a feladatok nagyon is eltérőek, sőt a feladatok mennyisége is, de talán könnyítésnek jelenthet az, hogy megoldásukra sokkal több idő áll rendelkezésünkre. A TELC nyelvvizsgákat rendszerint azoknak ajánlják, akik valamilyen céljuk (például külföldi ösztöndíj elnyerése) miatt akarnak nyelvvizsgázni, és erős nyelvtudással rendelkeznek."

2019. márc. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Félreértettél. Nem azt mondtam, hogy a TELC tuti komolytalan lenne. Egyelőre nekem mindegyik nehéz, mert még nem vagyok középfokú szinten. (és ezért is nehéz összegasonlítanom őket) Csak annyit tudok, hogy a könnyebbekhez szokták sorolni.

Tudomásom szerint az egynyelvűn nem lehet szótárt használni, a kétnyelvűn igen. (A BME pl. mindkét típusú vizsgát indít)

Vagy ez sem feltétlen van így mindenhol? Én elsősorban egynyelvűben gondolkodom

2019. márc. 5. 08:22
 9/9 A kérdező kommentje:
Szerintem, úgyis gyakorlásnak is jó, végigoldok pár mintafeladatsort
2019. márc. 5. 08:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!