Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Totál nulláról honnan és...

Totál nulláról honnan és hogyan tudnék magamtól megtanulni németül B1 szinten? Van-e erre egyáltalán esély vagy nem kerülhetem el a drága magánórákat?

Figyelt kérdés
Németből gyakorlatilag semmit nem tudok, max 1-től 9-ig a számokat, meg néhány szót amit Bundesliga meccsekről jegyeztem meg. Arra gondoltam, hogy elkezdeném megtanulni, hogy fél év alatt eljussak addig, hogy legalább be tudjak mutatkozni és el tudjam mondani, hogy épp mit csinálok a szobámban. De azt se tudom hogyan kezdjek neki és miből tanuljak, főleg, hogy alapból nem vagyok egy önálló, kreatív típus, hanem olyan akinek vezérfonal és egzakt útmutatás kell lépésről lépésre. Gondolom az ábécé-vel meg az alap kiejtésekkel (ä,ß,sch,s,z) kellene kezdenem. Ezeket meg is néztem egy nemetoktato.hu oldalon, de nem tudom mennyit és hogyan gyakoroljak és majd hogyan folytassam ill. mivel. És lenne egy (talán legfontosabb) kérdésem: Ha angolból sincs egy stabil középszintű tudásom, akkor ne vágjak bele a németbe, mert csak összekeverem a kettőt vagy teljesen alaptalan ez a félelmem?

2019. márc. 4. 17:43
 1/1 grafno ***** válasza:
Amit megakarsz tanulni az 1-2nap. Így hívnak és ezt csinálom. Nekem azt mondták az igék meg a grammatika a fontos. Én a kreatív németet, maklari Tamás német nyelvtani ABC, lazán németül 1 2 3 4, babari Deutsch express javaslom meg a youtubon német zene meg filmek amik érdekelnek. Ha a kiejtes is érdekel mega hangszín akkor hangoskönyv és olvasod együtt. Szerintem. Angol szerintem könnyebb de csak a bayern.. 👍🍻
2019. márc. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!