Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miből áll az Origó írásbeli...

Miből áll az Origó írásbeli nyelvvizsgája?

Figyelt kérdés

Letoltottem egy próba feladatsor, abban volt egy reading, egy szöveg pótlás, egy levél, egy fordítás és egy mondat, amiről véleményt kell írni. Viszont 1-2 osztálytársam meg azt mondta, hogy ilyen érvelős véleményes valami nincs benne. Emellett, a tanárunk adott Origós feladatokat, abban meg még feleletválasztós is van, viszont olyat az Origó oldalán a mintafeladatsorban nem láttam.

Valaki leirná nekem, hogy mire számítsak, mi lesz benne?

És mennyire nehéz ez a nyelvvizsga? Áprilisban megyek, de csak írásbelire, de azért egy kicsit tartok még ettől is.



2019. márc. 6. 18:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Nincs már külön nyelvhelyesség (aka "feleletválasztós").

Érvelned arra az egy mondatra kell. Vagy akár a levélben. Tulajdonképpen a vélemény is egyfajta érvelés.

2019. márc. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A második íráskészséges feladat mindig olyan, hogy van egy mondat ami mellett vagy ellen kell érvelned.


De amugy menj fel az origo honlapjára, részletesen le van írva melyik résznél mit kell csinálni

2019. márc. 11. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!