Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek érdemes lenne két...

Szerintetek érdemes lenne két tannyelvűbe mennem?

Figyelt kérdés
A suliban évvégén mindenből ötös szoktam lenni, de egyik tantárgy sem érdekel igazán, kivéve az angolt. Nagyon szeretem az angol órákat, a tanáromat, és a nyelvet is. Ovis korom óta tanulok, akkor még csak 1 héten 1 alkalommal szakkör szinten, egészen 3.-ig, amikor megkaptuk az angolt mint tantárgy. Utoljára azt hiszem 4.-ben volt négyesem (mint egy átlagos jegy) a tantárgyból, azóta szín ötös vagyok. Iskola választás előtt állok (azaz 2020-ban írok felvételit), és mindenképpen a nyelvet szeretném tanulni. Még nincs konkrét jövőképem, annyit tudok hogy angollal kapcsolatos dolgot szeretnék csinálni. Viszont itt jön a DE. Az iskola amibe járok elég gyenge. Ez most lehet hogy rasszista lesz, de nagyon sok a cigány gyerek. Aligha van olyan közülük aki nem bukott (tisztelen a kevés kivételnek). Folyamatosan zavarják az órákat, és mindig csak a baj van velük, ezért a színvonal elég rossz. És nem tudom hogy ezzel a tudással tudnék-e érvényesülni egy két tannyelvű gimnáziumban. A csoportbontás mondjuk segít, ami magyarból, matekból és töriből van. Visszatérve a lényegre, ha nézek egy angol videót (pl. Storybooth, Actually happened, Share my story) könnyen megértem a tartalmat felirat nélkül is. Viszont hogyha egy dokumentum filmet nézek, már be kell kapcsolnom a feliratot, és akkor is van 1-2 szó amit nem értek. A nyelvtan elég jól megy. Szerintetek ezzel a tudással megérné két tannyelvűbe menni? Esetleg van olyan két tannyelvű ami indít 0. Angolt is? Válaszokat előre is köszönöm! ^^

2019. márc. 9. 01:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy vannak-e olyan kéttannyelvűek ahol 0-ről kezdenek, a legtöbb helyen úgy van, hogy angolból ilyen nincs, olyan B1 szinten vannak akik odamennek, de nézz körül az iskolák weboldalán ahol te laksz, fenn vannak, hogy milyen tagozatokat indítanak. Olyanról tudok, hogy van olyan Pécsen a Leőwey-ben, hogy 0.angol, de ott nem nulláról kezdenek, kell angolból írni felvételi vizsgát, de ez alapszintű - viszont ez a további négy évfolyamon nem kéttannyelvű, csak emelt óraszámban tanulják végig az angolt.


Ettől függetlenül, ha jól megy az angol akkor valószínű, hogy felvennének kéttannyelvűbe, de lesz minden ilyen helyen felvételi vizsga angolból, lehet írásbeli, szóbeli vagy mindkettő. Ha jó tanuló vagy és ezen a vizsgán is jól teljesítesz, akkor simán felvesznek! Addig még van időd egy csomót angolozni, ha az iskolában lassan haladtok, akkor esetleg heti egyszer járj el magántanárhoz, vagy ha arra nincs pénz akkor lehet venni ilyen könyveket amik önállóan tanulóknak való és van hozzá megoldókulcs, ezzel tudsz gyakorolni. Nézz sok filmet, sorozatokat angolul, olvass sokat, és simán menni fog a felvételi.

2019. márc. 9. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Na de hogyhogy csak jövőre fogsz felvételizni?
2019. márc. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!