Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudnék minél hamarabb...

Hogyan tudnék minél hamarabb gondolkodás nélkül is beszélgetni oroszul?

Figyelt kérdés
Fél éve tanulom az oroszt,hétköznapi dplgokat egész jól megértem,és sok kifejezést tudok,meg egyszerűbb mondatokat is,mégis ha hozzám szólnak,alig tudok makogni valamit,mindent elfelejtek.Nyilván nem sok idő ez a fél év,de itthon pl egédz jó mondatokat ossze tudok már rakni.Szerintetek mennyi idő mire eljut erre a szintre az ember?

2019. márc. 11. 15:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem keresned kéne valakit, akivel tudsz gyakorolni. Ez lehet nyelvtanár is, de én inkább azt javasolnám, hogy neten keress valakit, aki kb. veled egyidős, esetleg hasonló az érdeklődésetek is és vele nagyon jól tudnál gyakorolni. Én is eléggé kezdő vagyok az orosz nyelvet illetően (lassan fél évnél járok én is), de nagyon sok szóval bővült a szókincsem amióta oroszokkal levelezek. Interpalson tundsz keresni embereket (én ott találtam) vagy lehet, hogy VKontakte-n (orosz facebook) is találsz, bár ott kicsit nehezebb. Remélem segítettem!

Удачи! (Sok szerencsét!)

2019. márc. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi,lehet akkor megpróbálom ezt az oldalt.és te hogyan oldod meg amit nem értesz,google fordítóba íro?vagy szótárazatsz?és ezen az oldalon akad olyan ember is,aki orosz és magyarul szeretne tanulni?
2019. márc. 11. 15:28
 3/10 A kérdező kommentje:
Bocsi,csak gyorsan pötyögök,remélem azért el lehet olvasni
2019. márc. 11. 15:30
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Előfordul olyan is aki magyarul tanul. Igen, a google fordítót szoktam használni, vagy a yandex.ru fordítóját. (olyan mint a google)
2019. márc. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszii!!
2019. márc. 11. 17:47
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Csak gyakorlással tudsz fejlődni ezen a téren, ehhez meg az kell, hogy a lehető legtöbbet beszélgess. Én angollal voltam hasonló szituációban, itthon, magamban bármilyen kérdésre tudtam válaszolni, viszont valaki hozzám szólt angolul nem tudtam hirtelen mit mondjak, stb. Én ezirányban úgy fejlődtem, hogy szereztem chat partnereket, akikkel tudtam beszélgetni. Először ugyanaz volt a szituáció, mint írtam, de utána egyre jobban fejlődtem.

Interpalsnál az a probléma, hogyha nem vagy jól kinéző csaj, akkor 10 levélből örülhetsz, ha 1 valaki visszaír (nem csak nekem ez a tapasztalatom, sok külföldi fórumon ugyanerről panaszkodnak).

Én azt ajánlom, hogy twitch vagy youtube élőközvetítéseken nézz szét. Twitchnél be tudod állítani például, hogy orosz nyelvű streamereket keressel. Nem, nem csak videójáték streamek vannak Twitchen.

2019. márc. 12. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nézz sok orosznyelvű filmet, hallgass orosz nyelvű rádiót (magyar felirat nélkül)

Az anyanyelvünket is így sajátítjuk el.

Megszokod a hangsúlyozást, hanghordozást, mondatszerkezeteket, eseteket, nemeket stb...

2019. márc. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kell jól kinéző csajnak/szexi fiúnak lenni. Én így is sok üzenetet/választ kapok, pedig a profilképem a parlament. Kétharmada általában visszaír. Bár ez biztos a kortól is függ, mert én még 18 alatt vagyok és a 13-16-os korosztállyal beszélgetek. A Yandex.ru nem csak a fordításra jó, hanem ott könnyebben találsz oroszul filmeket meg mindenfélét.
2019. márc. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek!
2019. márc. 13. 22:22
 10/10 anonim ***** válasza:

8: Pedig már de, mert interkontinentális társkereső lett az-az oldal. Ahogy írtam nem csak én tapasztaltam ezt, sok reddit posztban is kitárgyalták már ezt és már nagyon kevessen ajánlják.

Akkor már inkább telefonon a Slowly, ezerszer jobb. Egyedüli hátránya, hogy telefonon kell pötyögtetni.

2019. márc. 14. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!