Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy fejezik ki németül azt a...

Hogy fejezik ki németül azt a szót, hogy "tenyerestalpas"? Embertipusra gondolok. Német.

Figyelt kérdés

2019. márc. 12. 08:45
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Én a tramplival fejezném ki: Trampel.
2019. márc. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Trampel az inkább a belső tulajdonságra jellemző nem? Bunkó, nem tud viselkedni. A külső megjelenésre gondoltam,szóval hogy nem egy finom alkat,bocs,de kisse parasztos a kinézete. Van-e erre egy jó szó?
2019. márc. 12. 09:33
 3/7 anonim ***** válasza:
Erre nem ugrik be semmi hirtelen.
2019. márc. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Rick Mave ***** válasza:

A "Trampel" szóval az a baj, hogy bár elég egyértelmű, hogy a magyarba a németből lát átvéve, de mint megannyiszor, a magyar jelentés elkanyarodott a némettől. Míg a "Trampel" (ami főnév, és nem jelző) az inkább egy karakterre utal – "ein Trampel" az egy tahó, bunkó, faragatlan ember -, addig a tenyeres-talpas az fizikálisan értendő, tehát valakinek az ormótlan, esetlen, "rusztikális" alakjára, testi felépítésére utal.


Az utóbbira németül olyan jelzők ugranak be így hirtelenjében, hogy: vierschrötig, grobschlächtig, ungeschlacht, stämmig.


Ezek a jelzők egyébként inkább férfira illenek, azt pl. hogy tenyeres-talpas asszonyság inkább úgy mondanám, hogy: ein dralles/strammes Weib (... Bauernweib).

2019. márc. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igazából a trampel szinonímájaként láttam a Bauert is, pedig az itt nem volt régebben lenéző.


Itt én részben külsőre értem, amit írnak: [link]

2019. márc. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Rick Mave ***** válasza:

DUDEN:


Trampel: ungeschickt-schwerfälliger Mensch (= ügyetlen/esetlen, nehézkes ember)

Beispiel: so ein alter Trampel! (= öreg trottli!)


Synonyme zu Trampel:


Tollpatsch (= kézbalkezes béna), Tölpel (bénázó fafej), Depp (=tökfej, idióta)


#5) Te ezekből hol olvasod ki, hogy ez arra a testi külsőre vonatkozik, amire magyarul azt mondjuk, hogy tenyeres-talpas?

2019. márc. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ott ahol ebből:

Duden:

vierschrötig:

Adjektiv - (besonders von Männern) von breiter, kräftiger, gedrungener Gestalt [und dabei derb-ungehobelt wirkend]


Taljdonképpen nekem egyik sem pont az ami a "tenyeres-talpas".

2019. márc. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!