Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » NÉMETESEK!? Gyors kérdés....

NÉMETESEK!? Gyors kérdés. Aktív mondatban werden esete.

Figyelt kérdés

Aktív mondatban miért van wird és a végén miért van ragozva (bezahlt)? Én azt hittem, hogy ez csak Passiv mondatban lehetséges!


Man wird auch in Berufen besser bezahlt, wenn man mehr Sprachen kann.


Ez konkrétan a 2005-ös tavaszi érettségi egyik mondata.


Ha normális válaszokért zöld kéz. Köszönöm!



2019. márc. 12. 20:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Jobban megfizetik az embert a munkába, ha több nyelvet tud.

"Jobban meg van fizetve"


Ez passzív mondat

2019. márc. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, ez a Vorgangspassiv, köszönöm.
2019. márc. 13. 09:43
 3/4 anonim ***** válasza:
Azért mert a példamondatod paszsiv, ill általános alany ami gyakran van passzivban es wird bezahlt ellentétben azzal, hogy ich( stb ) werde í(stb) valaki cselekszik, nem az van kiemelve, hanem az hogy, mindegy ki cselekszik, a végeredmény a fontos, mindegy hogy én fizettem ki, vagy a fétjam, vagy a szomszéd, a a lényeg, hogy KI VAN FIZETVE ezért passziv
2019. márc. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
ja előzó vagyok, ez nem aktív mondat, a mondat első része passiv, és így is kel lennie
2019. márc. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!