Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol felsőfokú nyelvvizsgàra...

Angol felsőfokú nyelvvizsgàra lenne esélyem?

Figyelt kérdés

Középfokú komplex nyelvvizsgàt tettem le kb 6 éve. Nem készültem rá, de akkor még gimnáziumba jártam, volt angol órám.

Azóta elballagtam és évek óta nem tanulok angolt. Viszont szeretnék egy felsőfokút, legalább egy írásbelit. Szerintetek fel tudnék rá készülni egyedül?

Azt tudni kell, hogy napi szinten nézek angolul sorozatot, illetve könyveket és netes cikkeket is olvasok angolul. Lényegesen jobban megèrtem a dolgokat, mint amikor a középfokot csináltam.

Így sikerülhet az írásbeli? Elég drága, nem szívesen mennék potyàra.

Ha könyveket (szórakoztató irodalom) és cikkeket megértek, akkor az elég az írásbelire? Vagy a levélìràsra nem tudnék egyedül készülni?

Oktató könyvet tudnék venni vagy letölteni, de magán tanárra nincs pénzem sajnos. Arra gondoltam, hogy az a típusú vizsga, amire mennék, annak megvennèm a gyakorló könyvét? Az elég?


2019. márc. 14. 09:49
 1/6 A kérdező kommentje:
Sajnos egy ismerősöm se tett még felsőfokút, nem tudom mennyire kell jónak lenni hozzá. Főleg a levél része aggaszt
2019. márc. 14. 09:50
 2/6 anonim ***** válasza:
42%

Szia!

Én elég random módon tettem le az angol felsőfokút. Májusban emelteztem belőle, most decemberben meg kipattant az agyamból hogy hát akkor menjünk el vizsgázni. Ugyanúgy napi szinten néztem videókat, olvastam angolul stb. Kidolgoztam a tételeimet, csináltam mintafeladatokat, és sikerült, 75%. :) Szóval tanár nélkül is lehetséges, kell hozzá szerencse de nem veszett ügy. :D

2019. márc. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. 😀 Ügyes vagy. 😀
2019. márc. 14. 09:58
 4/6 anonim ***** válasza:
Neten is van pár minta. Mielőtt megvennéd az adott nyelvvizsga oktatóanyagát, azokat is kitöltheted és akkor látod, hogy melyik rész, mennyire megy, és miből kell még fejlődnöd, mire kell készülnöd. De az oktatóanyaggal simán fel tudsz szerintem készülni.
2019. márc. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Tudom ajánlani az 5 perc angol magazint. Havonta megjelenik, naprakész témákat dolgoz fel (amiknek ismerete jól jöhet az esszé, levél megírásakor) emellett mintafeladatok is vannak benne. Persze messze nem elég, de kiegészítő tudást adhat.

A gyakorlókönyv szerintem már csak akkor hasznos, ha nem sokkal vizsga előtt állsz, a tudást nem abból fogod megszerezni.

2019. márc. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Az 5 perc angolt régebben használtam, ideje megint :)
2019. márc. 15. 08:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!