Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Körülbelül mennyi idő lenne...

Körülbelül mennyi idő lenne eljutni így a c1-es szintre angolból?

Figyelt kérdés

5-5 és fél hónapig készültem az Euro exam B2-es típusú angol nyelvű vizsgámra, amin 0,75% híján majdnem át is mentem. Én kicsit korainak éreztem, hogy ennyi idő után megpróbáljam, de a tanárom bízott benne, hogy meglesz. Az írás és szövegértés nagyon jól megy,viszont a hallásértés és beszéd részen, de főleg a beszéden van még mit javítanom.

Ezzel főként az a problémám, hogy nem igazán merek beszélni. Pedig vannak amerikai ismerőseim is, akikkel nagyon sok lehetőségem lenne beszélgetni, de egyszerűen amikor ott vannak azok a magyar barátaim a közösségben,akik fordítóirodán dolgoznak vagy évekig éltek külföldön, akkor egyszerűen szégyellem erőltetni a hozzájuk viszonyított sokkal rosszabb angolomat. Ez az egyik. A másik bajom, pedig az, hogy -lehet, hogy ez furán hangzik-, de furcsa hallani a saját hangomat angolul, és ezért még kínosabban érzem magam.

Iskolában németül tanultam, de mivel ott az elejétől fogva mások előtt is kellett beszélnem, ezért semmi ilyesmi problémám nem volt, és nem is gondoltam, hogy egy másik nyelvnél már lesz.

Próbálom orvosolni a tanárom tanácsára hangos olvasással, szóval rajta vagyok az ügyön, csak lassan haladok vele. Minden nap legalább egy órát foglalkozom az angollal, emellett heti 1,5 órát tanulok csoportosan (ez nem nyelviskolai, nyelvvizsgára felkészítő nyelvtanfolyam, úgyhogy nem olyan intenzív, viszont nekem a beszéd miatt sokat segít), valamint jövő héttől kezdek újra magántanárral is tanulni szintén heti 1,5 órát.


Tudom, hogy ez egyénenkénz változhat, de ezzel a tempóval kb. mennyi idő lenne úgy eljutni a c1-es szintre, hogy ne épp csak átcsusszanjak a vizsgán?

A válaszokat előre is köszönöm:)



2019. márc. 15. 13:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Hangos olvasassal nem fogsz elorebb jutni a beszeddel.
2019. márc. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azt csak azért csinálom, hogy legalább a hangomat szokjam angolul.
2019. márc. 15. 14:03
 3/7 anonim ***** válasza:
56%
Iratkozz be tanfolyamra, és bármikor, ha körkérdést intéznek, beszélj. Aztán a 60 óra múlva iratkozz be másikra, és ugyanúgy. Ezt csak te magad tudod némi erőfeszítéssel kiszedni magadból.
2019. márc. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
56%
Magántanár az huszadannyira jó, az csak egy ember, ahhoz a szituációhoz hamar hozzászoksz, bár az első két óra hasznos.
2019. márc. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
79%

Ha a B2-es vizsgát alulról súrolod akkor még B2-es szinten sem vagy, úgyhogy inkább az legyen először a célod, hogy egy stabil B2-es szintre elérj. Egyébként pedig normális, hogy ezen a szinten nem tudsz még spontán beszélgetni anyanyelvűekkel mindenféle témáról, a B2 pont az a szint, ahol az emberek még csak ELKEZDENEK belejönni ebbe a készségbe, mindenki így van ezzel.


Itt sokan azt fogják mondani, hogy gyakorolj minél többet és úgy jobban menni fog, és igen ez is igaz, hogy gyakorolni kell különben nem fog menni, de ettől függetlenül, ahhoz, hogy spontán tudj beszélgetni bármiről, főleg stabil B2-es, C1-es tudás kell, hallásban és olvasáskészségben is, nagy szókincs kell hozzá és az, hogy nagyon sok természetes hanganyagot hallgass, plfilmek sorozatok interjuk, stb, ahol természetesen beszélnek az emberek, nem az ilyen tanulós hanganyagok amik nem fognak felkészíteni a a spontán beszédre. Ennél sokkal többet fog segíteni, ha egyszerűen akár írásben beszélsz angolul a neten emberekkel.

2019. márc. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben még ott tartasz, hogy szokatlan a saját hangod angolul, akkor ez azt jelenti, hogy szinte nulla beszédgyakorlat áll mögötte, hiszen ezt 2-3 hét, napi 1 45 perc-1 óra beszélgetéssel le lehet küzdeni.


Ajánlom az autológiát. Ha nincs kivel beszélned, beszélj a falnak. Magadnak. Fogsz egy történetet, hírt, filmet, könyvet, és elmeséled a saját szavaiddal, hogy miről szól, mintha csak lenne egy közönséged. Naponta iktasd be az angolozásba. A lényeg, hogy beszélj, és hangosan. És egyszerűsíts. Ha nekifutsz egy mondatnak, és megtorpansz egy ismeretlen szónál, akkor fuss neki még egyszer és fogalmazd át.


Itt elsősorban nem az a lényeg, hogy minden megtorpanásnál elővedd a szótárt, hanem megtanuld azt a szókincset használni, amit már tudsz.


Példa: A férfiakat a gyomrukon keresztül lehet megfogni. (nem ismered a "gyomor" szót). Ekkor átfogalmazod. A férfiak szeretnek jókat enni, és szeretik a nőket, akik jól főznek. Ez a mondat egy megfelelő alternatíva, és még ráadásul nem is közhely, tehát még jobb, mint az eredeti.

2019. márc. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válszt! ☺️
2019. márc. 19. 08:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!