Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen szintű és milyen...

Milyen szintű és milyen típusú angol nyelvvizsgák vannak az USában és Nagy Britanniában?

Figyelt kérdés

2019. márc. 20. 11:47
 1/10 anonim ***** válasza:
61%

Anglia:


Functional Skills English:

-Entry level 1

-Entry level 2

-Entry level 3

-Level 1

-Level 2


Ebben a sorrendben, a legalacsonyabb szinttől a magasabbik felé.

Leginkább csak a Level 2-es ér bármit is. Az egyenlő a GCSE szintjével, ami Angliában úgymond a kisérettségi. CEFR-re átszámítva, B2/C1 Borderline-nak felel meg a level 2 ha megvan. A GCSE is ebbe a range-be tartozik, viszont ott pontosabb adatot kapsz, mert rendes jegyek vannak, nem pedig pass/fail.

A legtöbb átlag College-ban a Pearson vagy a City&Guilds szokta érvényesíteni a papírokat.


Ezeken felül még van az A level. Ami viszont ez felett van, az pedig már egyetemi szint.

2019. márc. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
38%
Angliában elterjedet a Cambridge nyelvvizsga (FCE, CAE, CPE), illetve Angliában és Amerikában is elterjedt az IELTS és a TOEFL
2019. márc. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A felsoroltak nagyjából milyen tudás szintet jelentenek, illetve csak sorrendben lehet vizsgázni, vagy a szintek " átugorhatóak"?
2019. márc. 23. 08:37
 4/10 anonim ***** válasza:

#3 Ha az angol rendszerre gondolsz, akkor igen. Szokott lenni szintfelmérő, és az szerint tesznek be egy szintre. Vagy ha már csináltál level 2-es bármiféle szakot, akkor betesznek a GCSE-re vagy functional skills level 2-re. (Ugyan az a szint végülis.)

És ez magyar szintekben, B2/C1 Boderline-nak felel meg.

2019. márc. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%

Cambridge nyelvvizsga: van alap, közép és felsőfok. Különlegessége, hogy úgy lett kialakítva, hogy ha pár ponttal gyengébben vagy kiemelkedően jól teljesítesz, akkor az eggyel alacsonyabb/eggyel magasabb szintű bizonyítványt kapsz (pl. jelentkezel B2 fokra, de ha nagyon jóra csinálod meg, kaphatsz C1 fokú nyelvvizsgát). Ez brit, de nemzetközileg elismert, itthon is, honosítani nem kell.

Sosem évül el. Vannak munkahelyek és egyetemek (főleg az Egyesült Királyságban), amik elfogadják, azonban ilyen célból az IELTS és a TOEFL valami miatt kedveltebb.


Az IELTS-nek két típúsa van: IELTS Academic (amit akkor javasolnak, ha tanuláshoz van szükséged a nyelvismeret igazolására) és van az IELTS General (ezt bevandorlás során javasolják). Az Academic nehezebb, de a feladatok a továbbtanulás köré csoportosuló helyzetekről szólnak (pl. magnós feladatban egy egyetemi előadást hallani; az írás rész 2 feladata közül az egyik mindig egy esszé). Az IELTS General általánosabb, ebből a szempontból olyan, mint a Cambridge.


Összességében az IELTS-ről elmondható, hogy egy 9-ig terjedő skálán méri a szintet, ahol 5.5 pont felel meg a középszintnek (egyetemek 6-7, bizonyos szakokon akár 7.5 pontot várnak el, ami felsőfoknak számít). A skála rendszeréből adódóan nincs szintekre osztva, mindenki a szintjétől függetlenül ugyanazt a tesztet írja meg. Felfogható egy hivatalosan 2 évig érvényes (drága) szintfelmérőnek is.


Jellegét tekintve a TOEFL is ilyen típusú, abban tér el az IELTS-től, hogy:

- nincs különbőző típusa (academic vs general)

- az amerikai egyetemek preferálják

- a skála lényege ugyanaz, de a pontrendszere más (nem 9-ig terjedő skálája van)

- teljesen komputerizált, a szóbeli része is, így az egész vizsgát letudja az ember 1 nap alatt (az IELTS-nek van papíralapú és Computer Based változata is, azonban a szóbeli rész minden esetben vizsgáztatóval zajlik, külön napon)

- javában amerikai akcentust hallani benne (az IELTS brit és ausztrál vonatkozású, ennek megfelelően bármilyen akcentussal lehet találkozni a magnós feladatokban)


Mindkét nyelvvizsga hivatalosan 2 évig érvényes (ennyi ideig fogadja el a legtöbb oktatási intézmény, munkahely). Mindkettő nemzetközileg elismert, de egyik Amerikaban preferáltabb, a másik a világ többi részén. Mindkettőt honosíttatni kell ahhoz, hogy itthon elismert államilag akkreditált nyelvvizsgának minősüljön (ez viszont belföldön soha nem évül el).

2019. márc. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
36%

"eggyel alacsonyabb/eggyel magasabb szintű bizonyítványt kapsz " - de nem olyant, mintha. Például, ha CAE-re jelentkezel, és B2-t érsz el, akkor sem CAE, sem FCE nem lesz, a fejlécen ott lesz, hogy Cambridge, de a szövegben annyi lesz, hogy B2 szintet bizonyítottál. Ha viszont C2 szintet értél el, akkor is csak CAE lesz (nem pedig CPE), csak ott lesz, hogy CEFR level: C2.


"ahol 5.5 pont felel meg a középszintnek" A Cambridge vizsgaközpont szerint a B2 szintnek megfelel az 5,5 és a 6; a 6,5 meg pont a határon van a B2 és a C1 között.


"hivatalosan 2 évig érvényes (ennyi ideig fogadja el a legtöbb oktatási intézmény, munkahely)" - azért ez két dolog, az IELTS-nek nincs hivatalos szavatossági ideje a papíron, csak megjegyzik, hogy ajánlatos két év után arra gondolni, hogy a nem használt nyelvtudás romlik, mint a napra kitett pálpusztai. Hogy ki mit meddig fogad el, az meg az ő dolga.

2019. márc. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

""hivatalosan 2 évig érvényes (ennyi ideig fogadja el a legtöbb oktatási intézmény, munkahely)" - azért ez két dolog, az IELTS-nek nincs hivatalos szavatossági ideje a papíron, csak megjegyzik, hogy ajánlatos két év után arra gondolni, hogy a nem használt nyelvtudás romlik, mint a napra kitett pálpusztai. Hogy ki mit meddig fogad el, az meg az ő dolga."


Ez így van, de gyakorlatilag teljes biztossággal modhatjuk, hogy 2 évig érvényes, mert utána senki nem fogadja el, maximum úgy, mint egy 2 évnél régebbi TOEFLt.

2019. márc. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Sztrogof... úgy imádom, az ilyen "én mindent jobban tudó" embereket.


Nem volt célom felsorolni az IELTS szinteknek megfelelő pontszámait, csak szemléltetni akartam, hogy mit jelent a beosztás... B2 szint 5.5-nek felel meg, ennyi, pont. Ehhez, ha van hozzászólni valód, tedd meg, csak ne az én válaszomat idézgesd, mintha az hibás lenne.

Nyelvvizsga érvényességre ugyanez vonatkozik. Fent van az IELTS/TOEFL honkapján, hogy 2 évig ad hiteles képet a vizsgán elért eredmény. Valamire való intézmény nem fogja elfogadni a 2 évnél régebbit. Menj csak fel egy angol egyetem honlapjára és nézd meg a language requirement alatt a követelményt. Magyarországra a honosítás után ez nem érvényes, amit írtam is lejjebb....

2019. márc. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

Hát dehogynem azt idézgetem, ha hibás, kétséges vagy elégtelen.


[link]


"Fent van az IELTS/TOEFL honkapján, hogy 2 évig ad hiteles képet a vizsgán elért eredmény."

Pontosítok, ez csak az IELTS honkapján van, és, mint említettem, recommend formájában. Sőt, még mellé is teszi az irodalom elérhetőségét a second language loss témában, hogy lám, ezt nem mi akarjuk, hanem ez így van.

2019. márc. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Azon mi a hibás, ha azt mondom, hogy 5.5 pont középszintet jelent? Unatkozol, mi?
2019. márc. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!