Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Menyire nehéz az Ír nyelv?

Menyire nehéz az Ír nyelv?

Figyelt kérdés

Szeretnék elkezdeni írül tanulni , nyelvtanfolyamon .

Csak hát nem tudom hogy menyire nehéz , pl:. a többi európai nyelvhez képest .

Gondolkodtam a németen is , meg a dánon , ezeknél könnyeb , vagy nehezebb az ír ? Kiejtés , nyelvtan , stb

Jelenleg angolt és spanyolt tanulok , de mint írtam , elszeretnék kezdeni egy 3# nyelvet is , csak nem tudom melyik a nehezebb .


Szóval a német , dán ,angol ,spanyol , nyelvekhez képes menyire nehéz ? Nyelvtan , kiejtés , számolás terén .


Válaszokat előre is köszönöm



2019. márc. 20. 21:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
35%
Maguk az írek sem mind beszélik az eredeti nyelvet. Angolul beszélnek.
2019. márc. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
52%

És mi a francot kezdesz az ír nyelvvel? Csak közlöm, hogy kihalófélben van szinte, és ahogy az előző kommentelő írja: maguk az írek se (nagyon) beszélik.


Ennyi erővel megtanulhatnál valami holt vagy mesterséges nyelvet.

2019. márc. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
35%
Semmi értelme erre pénzt kiadni egy tanfolyamon (már az is elég fura, hogy ilyen létezik egyáltalán), soha nem fogod használni a való életben és még csak olyan sincs, hogy mondjuk filmeket tudnál nézni rajta stb... tanulj egy olyan nyelvet amit beszélnek is 2019-ben.
2019. márc. 21. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%
Ja egyébként elnézést, csak hogy a kérdésedre is válaszoljak: nehéz az ír nyelv, sokkal nehezebb mint az angol vagy az újlatin nyelvek. Kb olyan nehéz mint a szláv nyelvek.
2019. márc. 21. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolónak köszönöm . Az előtze lévőknek meg , a hasznosságát majd én eldöntöm , ha lehet a kérdésre válaszoljanak .
2019. márc. 21. 06:54
 6/11 A kérdező kommentje:
A kérdés még adott , NORMÁLIS válaszokat még mindig várok . Előre is köszönöm.
2019. márc. 30. 18:14
 7/11 anonim ***** válasza:
90%

Az ír nyelvet elsősorban az ország nyugati részén beszélik, így a legjobban azzal jársz, ha odaköltözöl, amint megfelelő az angol nyelvtudásod. Sok értelme sajnos tényleg nincs annak, hogy Magyarországon tanuld, hisz már annak is kicsi az esélye, hogy találsz valakit, aki jól beszéli (szerintem a 10-et sem éri el az anyanyelvi beszélők száma); másrészt pedig semmilyen módon nem fogod tudni gyakorolni, hisz nem érnek majd gael hatások.

Őszintén nem sokat tudok a nyelvről, azt viszont tudom, hogy nehéz. Például a nyelvtani felépítése egészen más, mint a többi európai nyelvé (kivéve persze a skótot, brötont és a többi gaelikus nyelvét). Emellett persze a hasznossága is megkérdőjelezhető. De amennyiben érdekel és sok pénzed van, akkor ez a tényező nem mérvadó.


Én angolul és dánul jól beszélek, spanyolul és németül pedig félévig tanultam. Tehát az angolhoz képest mindenképp mérföldkövekkel nehezebb az ír nyelv, hisz az angol az egyik legegyszerűbb nyelvtanú nyelv. A dán nyelvtan sem nehéz, de a kiejtés elég izzasztó. Az előbbi kettőnél jóval bonyolultabb a spanyol nyelvtan, de azért az is abszolút teljesíthető, mert nagyon logikus. E négy közül egyértelműen a német nyelvtan a legnehezebb, viszont logika abban is van. Szerintem e négy közül legkönnyebben az angolt,- legnehezebben pedig a dánt lehet megfelelő módon elsajátítani.

2019. márc. 31. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ , utolsó .


Terveim szerint pár év múlva kimennék Nyugat / Dél-Nyugat írországba .


Legalább az ír nyelvtan után könnyebb lenne a többi kelta nyelv megtanulása egy csöppet , pl a welsi vagy a skót .


Ha mást nem legalább az anyanyelvi szinten beszélők számát pár év tanulással gyarapíthatom 1 el :) .

2019. márc. 31. 14:35
 9/11 anonim ***** válasza:
57%

Azt vágod, hogy bármilyen nyelven megtanulhatsz, de "anyanyelvi beszélő" nem leszel, mivel, furcsa dolog, de nem "az anyád tanította" azt a nyelvet?


Hogy lehetséges-e bármilyen más nyelvet anyanyelvi szinten beszélni mint az anyanyelvedet, erősen kétséges, és én, mint sokan, a "nem" felé hajlanak.


Mondom ezt 94%-os felsősokú angollal úgy, hogy az angolt napi szinten használom, általában többet, mint a magyart, már évek óta.

2019. márc. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Én az anyanyelvi szintűt úgy értem hogy a szókincsed eléri vagy akár felül múlja az adott nyelv átlagos beszélőjéét( akinek ez az anyanyelve) és képes vagy nehézség nélkül követni az adott nyelvet beszélők logikáját és ugyanúgy , az adott logikát követve cselekedni és beszélni .
2019. márc. 31. 19:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!