Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha végigmegyek a Duolingo...

Syngonium kérdése:

Ha végigmegyek a Duolingo összes leckéjén egy adott nyelvből, az elég egy alapfokú nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés

2019. márc. 21. 09:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, de sokat segít, ha fordítva is megcsinálod: pl angolt tanultál magyarról indítva, akkor az angolt állítsd be alapnyelvnek és arról csináld végig a magyart. Így sokkal többet kell angolra fordítani, meg egész más problémák kerülnek elö a gyakorlás során.

Emellett a Duolingo esetében nem feltétlen tudod a megfelelö nyelvtani témák neveit, ami nyelvvizsgán elöfordulhat, ez ugyanis gyakorlati tudoast ad föleg, nem eleméltit, míg MO-on a nyelvvizsgákon az elmélettel többet foglalkoznak, mint a tényleges tudással.

Ami még segíthet, ha megkeresel több régebbi nyelvvizsgát, és végigcsinálod a feladatokat.

2019. márc. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én voltam már alapfokú nyelvvizsgan. Nem nehéz, de szerintem érdemes kicsit celzottan is készülni rá. Pl hogy hogyan kell levelet írni stb
2019. márc. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
81%
Nem elég. A Duolingo jó a nyelvvel való ismerkedésre, vagy gyakorlásra, rendes nyelvtanulásra viszont nem. Fogalmazást írni például hogyan tanít? Beszélgetni hogyan tanít?
2019. márc. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%
Én megcsináltam középfokúra gyakorlásnak, a magyar-angol és angol-magyar kurzust. Semmi értelme nem volt, de alapfokra lehet jó, kb addig ér valamit, alapfok felett már nem tanít újat.
2019. márc. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
75%
Ja és ez maximum gyakorlásnak jó, legjobb ha célirányosan a nyelvvizsga feladatokat csinálod, a Duolingo csak szókincsbővítésre jó (és csak alapfokig).
2019. márc. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
37%
Teljesen felesleges időpazarlás, fogalmam sincs miért népszerű a Duolingo, nagyon jó marketingeseik lehetnek... semmire nem fogsz menni vele, vegyél egy könyvet ami önállóan tanulóknak való (pl PONS, ez elvisz az alapfokú nyelvvizsgáig!). A Duolingo nem csak hogy még az alapszintig se fog elvinni, de a hangos beszéd is gép által generált tehát teljesen természetellenes a hanganyaga.
2019. márc. 23. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!