Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol vagy német nyelvű...

Angol vagy német nyelvű tankönyvből érdemesebb dánul tanulni?

Figyelt kérdés
Mindkét nyelvet felsőfokon beszélem, de a német az, amit napi szinten használok, így ez most jobban megy, jobban szinten tudom tartani. Szeretnék elkezdeni dánul tanulni, de sajnos magyar nyelvű tankönyv (még) nincs. Szeretnék ezért külföldről rendelni nyelvkönyvet, de nem tudom, angol vagy német nyelvűt válasszak-e? Csak az alapján döntsek, hogy nekem melyik a szimpatikusabb (német), vagy esetleg "könnyebb" valamelyikről?

2019. márc. 22. 18:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Termeszetesen, azon az idegen nyelven, ami jobban megy, hacsak a dan tanulasa kozben nem akarod az angolt is gyakorolni.
2019. márc. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2019. márc. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2019. márc. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

ha neked nem létszüksélet a dán, pl ott élsz vagy oda mész ki vagy egyéb okokból, akkor ne a dánt válaszd válasz a norvégot, ők értik meg legjobban a másik kettőt, a dán és a svéd van legtávolabb egymástól.

anyanyelvi svéddel élek, beszarás, :néha kérdezek, hogy most én vagyok ennyire debil? a válasz : nem mert ez dán :D norvég azzal lehet mindkettőt érteni

2019. márc. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Na előző vagyok, férjem svéd sokszor nézünk svédül filmeket, viszont sandínávoknál jellemző,hoyg dán norvég svéd kooprukció, így az nagyon könnyen előfordulhat , hogy mindhárom nyelven beszélnek :)) és ilyenkor szokott előfordulni, hogy kérdezem, hogy idióta vagyok? és jön a válasz, nem mert ez dán :))
2019. márc. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
69%

Cimbora , te ugyan nem fogsz dánt tanulni otthon , az azok közé a nyelvek közé tartozik , amikhez kell ám a tanár , a nyelvtan nem nagy kunszt német és angol után , viszont a kiejtés....


Tudtommal angol nyelven sokkal kidolgozottabb nyelvkönyveket adnak ki , a skandináv nyelvekről , de mint említettem a Dán az 1#/2# leghasznosabb skandináv nyelv (max az izlandi előzi meg ) , Dánia gyönyörű ország , de a nyelvük meg tanulása nem éppenséggel leány álom , még tanárral sem .


Ha mindenképpen próbálkozni akarsz vele akkor angol tankönyvel próbálkozz .

2019. márc. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Az építő hozzászólásokat nagyon köszönöm!


Utolsónak: "Cimbora", te most azt állítod, hogy tankönyv nem kell a nyelvtanuláshoz? Mert akkor nagyon el vagy tévedve. :)) Senki nem mondta, hogy ne akarnék tanárt keresni vagy tanfolyamot, de ez csak egy kis része a dolognak. Nem a heti 2x60 perc óra alatt tanul meg az ember egy nyelvet, amit oktató társaságában tölt, hanem a plusz otthoni tanulás, gyakorlás során. Amihez véleményem szerint elengedhetetlen egy jó tankönyv. Mindkét nyelven találtam amazonon jónak tűnő könyveket, nagyjából azonos áron. Azért hajlanék a német felé, mert azzal több hasonlóságot látok így laikusként,és talán úgy könnyebb megérteni a dolgokat.

2019. márc. 27. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!