Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire nehéz a középfokú...

Mennyire nehéz a középfokú német ecl? Olyan kb. mint a fent lévő mintafeladatok?

Figyelt kérdés
2 éve tanulok németül, a nyelvtanokat tudom, de viszont nem érzem, hogy elég jó a szókincsem hozzá. Az olvasáskészséggel és a szövegalkotással nincs problémám, csak a beszédkészséggel. De ott is ki tudom fejezni magam, csak nem annyira, amennyire szeretném.

2019. márc. 24. 15:22
 1/1 anonim ***** válasza:
80%

Szep estet neked! :)

Kerlek ne vedd rossz indulatusägnak, amit most irni fogok, de 2 ev egy Közepfoku , egy B2-es nemethez, velemenyem szerint edes keves..nem egy egyszeru nyelv, foleg a nyelvtani oldalät tekintve. Nem tudom, valoban tudod e mär a szükseges es elegendo nyelvtant hozzä, de ha igen, minden elismeresem, hogy 2 ev alatt sikerült oket megtanulnod es megertened! :) Ha hiszed, ha nem, a szokincs bizony neha fontosabb, mint a nyelvtan, ugyanis hiäba tudja az ember a nyelvtant, ha nincsenek szavak, amikbol összerakjon egy B2-es szintu mondatot/szöveget.

Feküdj rä a szavak tanuläsära, fordits le nemet zeneket, filmeket, esetleg könyveket, nyaktoro sebesseggel fog bovulni a szokincsed. S ami a legfontosabb, oldj meg gyakran B2-es szintu feladvänyokat,hisz azzal merheted fel a tudäsod.


Oszinten örülök, hogy nem veszett meg el a nemet nyelv iränt az erdeklodes ☺Igy kerlek segitsegnek vedd a fentebb leirtakat!


(Az ekezethiäny miatt pedig elnezest, csak nemet a billentyuzetem, ugyanis Nemetorszägban elek,hihi😅😅😘)

2019. márc. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!