Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol c1-es nyelvvizsgát...

Felhasznalo0780 kérdése:

Angol c1-es nyelvvizsgát szeretnék tenni, javaslatok?

Figyelt kérdés
A cél az, hogy nagyon jól felkészüljek. A TOEFL és az IELTS között vacillálok. Mindenképpen külföldit szeretnék, nem magyart. A Cambridge ki van lőve, mert az a legkésőbb július 15-én lesz, és én szeretnék ennél tovább készülni rá, hogy mint mondtam, 100%-osan sikerüljön (mármint nem 100%-ra, hanem hogy biztosan meglegyen a 60% :) ). Ti melyiket javasoljátok? Esetleg tapasztalatokat is leírnátok?

2019. márc. 31. 16:35
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
Nekem Languagecert van, az elég egyszerű és nemzetközi bizonyítványt ad.
2019. márc. 31. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mire kell a nyelvvizsga?


Mert ha nem külföldi továbbtanuláshoz, akkor az IELTS és a TOEFL is felejtős, mert mindkettő csak 2 évig érvényes.


Én TOEFL-t és IELTS-t is tettem, igazából ha tudsz angolul mindegy melyiket csinálod, esetleg ha szégyenlős vagy akkor lehet, hogy a TOEFL jobb neked, mert ott a szóbelit a mikrofonba kell mondanod, nem élőben szóbeliztetnek. Ja és ha UK-ba akarsz menni, akkor IELTS-et kell tenned, mert a TOEFL-t már pár éve nem fogadják el, ugyanis valamiféle csalások történhet Ázsiában, így mostmár csak a saját vizsgájukat fogadják el az angolok.

2019. márc. 31. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az infókat! Utolsó, kérdezném, hogy honosítani nem lehet ezeket?
2019. márc. 31. 20:33
 4/6 A kérdező kommentje:
Mert én úgy tudom, lehet.
2019. márc. 31. 20:35
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja igen lehet őket honosítani, csak azért mondtam, mert azt mondod mindenképpen nemzetközit akarsz - az meg csak akkor jó a gyakorlatban, ha nem az IELTS/TOEFL-et választod, mert ha pár év múlva külföldre akarnál menni addigra már lejár. Ezeket direkt azért szokták letenni, hogy egyetemi felvételihez vagy bevándorlási papírokhoz kell, egy bizonyos alkalomra, nem úgy hogy hosszútávra bizonyítani akarod vele a nyelvtudásodat. De 10 ezerért honosítják, a magyar meg mindig érvényes marad Mo-n.
2019. márc. 31. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

TOEFL-amerikai, IELTS-brit. Attól függ hova akarsz menni, és minek kell ez a nyelvvizsga neked. Ott kell megnézni, elfogadják e, illetve hány pontot várnak el.

Ezekre pontokat kapsz, nem %-os eredmény van, és nincs szintekre osztva. Pár év alatt elévül az eredménye.

Különböző fajtái vannak szerintem mindkettőnek, vizsgahelytől függ melyiket tudod letenni és pontozás is ez alapján változhat.


Nincs jelentősége a külföldi nyelvvizsgának-hacsak nem konkrétan kéri pl a TOEFL-t egy egyetem, mert nem érdekli őket. Ha egy céghez jelentkezel állásra, leülsz az amerikai-skót-japán főnökkel, ha tudsz vele beszélgetni, akkor jó, ha nem, nem. Nem fognak nyelvvizsgát kérni.

2019. ápr. 1. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!