Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Passato prossimoban egyeztetés...

Passato prossimoban egyeztetés az alannyal?

Figyelt kérdés

Ha esserét kell használni, akkor az alanyhoz minden esetben egyeztetni kell az ige végződését, függetlenül attól, hogy eredetileg -are, -ere vagy -ire lenne a vége?

Pl. a cucinarét és az aderirét ugyanúgy kell egyeztetni?



#olasz #Passato prossimo #passatoprossimo
2019. ápr. 2. 12:50
 1/6 anonim ***** válasza:
A cucinare avere-s ige. Meg kell nézni a participio-jàt a szónak , és az utolsó betűt egyeztetni a személy szerint. Pl. Venire: sono vetuta/venuto, siete venute/venuti. Partire: sono partita/ partito, siamo partite/partiti. Azért mondom hogy mgy meg kell nézni a participiojàt mert ugye vannak rendhagyó alakok. De minden esetben csak az utolsó betű az ami vàltozik. Are végződésnél àltalàban -ato a vége ott is csak annyi hogy az utolsó betűt egyezteted. Pl. Arrivare: sono arrivata/arrivato , siamo arrivate/arrivati.
2019. ápr. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, az aderire is averes ige.
2019. ápr. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi. :) A kérdésemben tényleg nem néztem meg, hogy avare kellene. De pl. cadere és volare (tekintsük esserésnek) ragozását is viszonyítani kell az alanyhoz?

Mert bent az iskolában az egyik tanár azt mondja, hogy csak az -are végődésűeket kell igazítani, míg a másik tanár azt, hogy lényegtelen a végződés, mindegyiket egyeztetni kell. És most nem tudom, hogy melyik is lenne a helyes...

2019. ápr. 2. 15:14
 4/6 anonim ***** válasza:
még mindig az előző 2 vagyok, essere esetében MINDEN esetben egyeztetni kell passato prossimonál.
2019. ápr. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egy kis kiegészítés:


Ha ESSERE a segédige akkor MINDÍG egyeztetünk:

Andare

sono andato/andata

sei andato/andata

é anadto/andata

siamo andati/andate

siete andati/andate

sono andati/andate


Ha AVERE a segédige, akkor NEM egyeztetünk KIVÉVE ha az igéhez kapcsolódik egy TÁRGYESETŰ NÉVMÁS:

példa:

Quella Ferrari, Giuseppe l'ha camprata proprio ieri.

(Az a Ferrári, Giuseppe pont tegnap vette meg azt.)


Itt tehátr azért nem "Giuseppe ha comprato" van hanem "ha comprata", mert ott volt előtte a "la NŐNEMŰ tárgyesetű névmás". Szóval a nőnem miatt a comprato végződése comprata-ra változik.

2019. ápr. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az előző vagyok, a példamondatban elütöttem egy karaktert. Így van helyesen:

Quella Ferrari, Giuseppe l'ha comprata proprio ieri.

2019. ápr. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!