Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valaki elmagyarázná ezt a...

Valaki elmagyarázná ezt a spanyol nyelvtant?

Figyelt kérdés
Szóval, már jó pár hete tanulok lassacskán spanyolul de egyszerűen nem tudom eldönteni hogy mikor kell ezt használni “fue, era, estuvo, estaba” pedig már eléggé értem a Ser és az Estar közötti különbséget de akkor is négy van! Hogy lehet ezeket megkülönböztetni? A válaszokat előre is köszi.

2019. ápr. 4. 21:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Az era és az estaba "sima" múlt, a fue és estuvo pedig preterite.

[link]

[link]

2019. ápr. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A használatuk ugyanúgy működik, mint jelenben, csak ezek másik igeidőben vannak (múlt) azért más az alakjuk. :)
2019. ápr. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
87%

A “fue” és az “estuvo” befejezett múlt igeidőben vannak. A lényege, hogy egy lezárt, időben teljesen körülhatárolt cselekvést fejez ki ez az igeidő.

Az “era” és az “estaba” pedig folyamatos múlt igeidőben vannak. A múltban folyamatosan, általábsn időben nem pontosan körülhatárolt történést fejez ki.


Példa: Cuando era niño me gustaba mucho cantar. Amikor gyermek voltam, nagyon szerettem énekelni. (Nincs pontosan körülhatárolva. Egy folyamatosan történő múltbeli eseményről van szó.)

Ayer vi a José y no fui muy amable con él. Tegnap láttam Josét és nem voltam vele túl kedves. (Egy időben teljesen behatárolt múltbeli történés).

2019. ápr. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!