Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Folyamatosban vagy egyszerű...

Folyamatosban vagy egyszerű jelenben jobb (angol)?

Figyelt kérdés

I'm afraid I might be running out of time vagy I'm afraid I might run out of time? Vagy mindkettő helyes és az első jelenre, a másik inkább a közelebbi jövőre vonatkozik?

Esetleg might helyett "may" jobb?



2019. ápr. 4. 21:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Mindkettő helyes, szövegkörnyezettől függ, hogy melyiket használod.
2019. ápr. 5. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"Vagy mindkettő helyes és az első jelenre..."

Mondhatnánk ezt is.

Mondhatnánk azt is, hogy induljunk ki abból, hogy folyamatosban segédigével is ugyanazok a jelentésbeli árnyalatok vannak, mint segédige nélkül - és még esetleg némi specialitás.

De végülis ezek mind beleférnek az #1 által említett szövegkörnyezet fogalomba.

2019. ápr. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen, jól gondolod.


Az első az az a helyzet, amikor írod a nyelvvizsgát és közben ezt mondod magadnak fejben, hogy 'I'm afraid I might be running out of time', tehát ebben a pillanatban félsz, hogy most éppen futsz ki az időből, miközben időre kell csinálnod valamit. A második az amikor otthon ülsz és aggódsz, hogy nem lesz majd holnap időd a nyelvvizsgán azért azt mondod magadnak, hogy 'I'm afraid I might run out of time', a jövőben.

2019. ápr. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ja de egyébként az előzőnek is igaza van, nem ennyire szigorú a szabály, tehát mindkettő jó, ez kb olyan mint a 'will vagy going to', itt sincsenek olyan szigorú szabályok a való életben mint ahogyan az iskolában tanítják kb 10 éven keresztül folyamatosan
2019. ápr. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát, ha én vagyok "az előző", akkor tévedtél, én ugyan nem mondtam azt, hogy mindkettő jó, én a Kérdezőt idéztem (csak nem másoltam be az egészet), aki azt mondta, amit te, ha jól értem azt, hogy "jól gondolod".
2019. ápr. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

> akkor tévedtél, én ugyan nem mondtam azt, hogy mindkettő jó


Hát akkor félreértettem amit mondtál, mert akkor rosszul tudod.

2019. ápr. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem ugyanarról beszélünk - én arról, hogy az nem igaz, hogy mindkettő ugyanazt jelenti- de hagyjuk. :D
2019. ápr. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!