Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit jelent ez az angol mondat?

Bambuci2 kérdése:

Mit jelent ez az angol mondat?

Figyelt kérdés

"You are the puddle of mud in the pigsty of my life."


Ez egy dalszöveg, mely dalt egy videó készítéséhez szeretném felhasználni, de nem tudom értelmezni a mondatot. A google segítségével disznóólra, meg pigment lerakódásra asszociál a pigsty kifejezésre. Nem értem, hogy lehet ebből egy szerelmes bókot fordítani, mert "az életem disznóóljának sárpocsolyája vagy" kifejezés elég sajátos... Kinek tetszene ilyen bók?


A dal forrása:

https://www.youtube.com/watch?v=pBXf6z7gxF8


Köszönöm a segítséget előre is! :)



2019. ápr. 8. 07:50
 1/6 anonim ***** válasza:
46%
De hát a disznó nem úgy tekint a sárpocsolyára, mint a háromgyermekes anya...
2019. ápr. 8. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát de akkor is, milyen hasonlat ez? Miért nem jobb egy olyan, mint "fény az életem zűrzavarában", vagy bármi efféle? De a fordítást tekintve, valami ettől elvonatkoztatott, de mégis azonos jelentéssel bíró kifejezést használnék, mint a most említett példám. Nem disznók vagyunk, hanem emberek.
2019. ápr. 8. 09:02
 3/6 anonim ***** válasza:
62%
Oszt még le is pontoztál a szező stílusa miatt? :D Ez igen. :D
2019. ápr. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem én pontoztalak le. Senkinek nem adok lepontozást, amennyiben valamennyire is segítőkész a válasza, kizárólag, ha bunkó. Én zöld kezet adtam neked.
2019. ápr. 8. 16:53
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Akkor, a pontszámból ítélve, több elenségem is van. Hát, ha ez nekik jó...
2019. ápr. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Itt ne várj arra, hogy reálisan kapsz értékelést. Személyes indíttatásokból pontszámoz mindenki. De köszönöm válaszod. :)
2019. ápr. 11. 11:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!