Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tényleg létezik gehören-passzí...

Tényleg létezik gehören-passzív a német nyelvben?

Figyelt kérdés

Elég jártas vagyok már a német nyelv világában, és régi csataló vagyok már e nyelvben, de erről a gehören passzívrol ma olvastam először. Állítólag a "müssen" és "sollen" segédigével bővített Handlungspasszívos mondatokat helyettesítheti jelentésben. Pl: Das Haus muss dringend repariert werden. = Das Haus gehört dringend repariert. Most hogy is van ez!? :) bekommen/erhalten/kriegen passzívról már hallottam. Pl Mir wurde ein Paket geschickt. = Ich bekam ein Paket geschickt. De ez a gehören-passzív nekem teljesen új:) A válaszokat előre is köszönöm! :)


20/L



#tanulás #német #passzív szerkezetek #gehören-passzív!?
2019. ápr. 9. 17:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Ugyanolyan gyakran használják azt is.
2019. ápr. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Azzal kezdem, hogy en sem hallottam meg a "gehören" iget passivban. Nem is lenne logikus nemetül.


Pl. Aktiv: Das Buch gehört mir.

Passiv: Das Buch wird von mir gehört.(????)Neee!!


Viszont ezzel kapcsolatosan ezt talaltam:


Passiversatz mit "gehören":


Durch das Verb "gehören" plus Partizip II kann eine passive Bedeutung mit dem Modalverb "müssen oder sollen" ausgedrückt werden.


Beispiel:

gehören + Partizip II: Das Badezimmer gehört regelmäßig gereinigt.

Passiv mit Modalverb: Das Badezimmer muss/sollte regelmäßig gereinigt werden.


Beispiel:

gehören + Partizip II: Das Haus gehört dringend repariert.

Passiv mit Modalverb: Das Haus muss/sollte dringend repariert werden.


En mindig az utobbi format hasznalom, mint pl.:

Das Haus muss/sollte dringend repariert werden.

2019. ápr. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! Azt hiszem, hogy en is a modbeli segediges valtozatnal maradok. (müssen/sollen)
2019. ápr. 23. 10:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!