Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy mondanátok magyarul ezt...

Hogy mondanátok magyarul ezt az angol mondatot?

Figyelt kérdés

Thank you for being a man enough to come.


Ezekre gondoltam:

Köszönöm, hogy eléggé férfi vagy ahhoz, hogy eljöjj.

Köszönöm, hogy eléggé férfi vagy ahhoz, hogy eljöttél.

Köszönöm, hogy eléggé férfi voltál ahhoz, hogy eljöjj.


Az elsőből szerintem nem derül ki, hogy az illető valóban eljött, a második viszont nem biztos, hogy nyelvtanilag jó. A harmadik talán még a legjobb.


2019. ápr. 11. 17:11
 1/4 anonim ***** válasza:
39%

Nekem az első tetszik

Főleg, hogy jelen idejű az angol mondat

2019. ápr. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ha a köszönömös rész nem lenne, akkor mindenképpen: Elég férfi vagy ahhoz, hogy eljöjj.


A második viszont lehet, hogy jobban hangzik (mert így szoktuk mondani: Köszönöm, hogy eljöttél)

2019. ápr. 11. 22:14
 3/4 anonim ***** válasza:
72%

"Az elsőből szerintem nem derül ki, hogy az illető valóban eljött"

Tehát lehet tudni, hogy eljött? Mert így, szövegkörnyezet nélkül csak annyi derül ki az angol mondatból, hogy már igent mondott a kérésre, hogy jöjjön el, de az nem derül ki belőle, hogy már meg is történt-e az eljövés, vagy majd csak a jövőben fog-e megtörténni. Ha az előbbi, akkor a harmadik a legjobb. Ha az utóbbi, akkor az első. A második szerintem nincs jól összerakva.

2019. máj. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
55%
Az elsőt lehet rendezvény előtt és után is mondani, míg a másik kettőt csak utána, hiszen múlt időben beszélsz ("eljöttél" "voltál ahhoz").
2019. máj. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!