Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire gyakori, hogy egy...

Mennyire gyakori, hogy egy szóbeli nyelvvizsgán valaki visszaadja a tételt?

Figyelt kérdés

Még mielőtt bárki elkezdené a "Tanulni kellett volna" típusú pocskondiázást, leszögezem, hogy a nyelvtudásom még nincs a megfelelő szinten, csak egyfajta kényszerből próbálom meg elsőre a nyelvvizsgát egy munkahelyi kötelesség miatt.


Tételeket egyáltalán nem tanultam. Ha nem valami általános témájú tételt húzok ki, akkor valószínűleg egy szót sem fogok tudni hozzászólni.


2019. ápr. 12. 18:33
 1/3 anonim ***** válasza:
57%
Milyen tételt? Nincsenek tétlek nyelvvizsgán
2019. ápr. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Látod, ennyire készültem, hogy még ezt sem tudom. :)

A nyelvvizsgaközpont honlapján fel vannak sorolva a témakörök, de akkor ezek szerint nem tételhúzás van? Hogy működik? A vizsgáztató kérdez?

2019. ápr. 12. 19:04
 3/3 anonim ***** válasza:

A nyelvvizsgaközpontoktól függ, hogy milyen a vizsga lefutása. Általánosságban van képleírás, ahol csak pár mondatot kell róla beszélni, utána rá kell térni a témára, saját tapasztalatokra...

Van szituáció, amikor a másik ember a főnököd/barátod/a pincér/egyéb, és meg van adva, hogy milyen témában társalogjatok. (Pl: rendelj egy komplett ebédet levessel, főltellel és desszerttel, a megfelelő udvariassági formában) Erre a másik fél válaszol, arra megfelelően kell reagálni.

És van olyan, hogy kérdéseket tesznek fel a honlapon található témakörökhöz kapcsolódva, de összevissza, többől is többet.

2019. ápr. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!