Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Dexam nyelvvizsgán vonnak le...

Dexam nyelvvizsgán vonnak le pontot ha a levél nagyon sokkal átlépi a 160 szót?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 13. 19:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%
A konkrét típust nem ismerem, de a legtöbb nyelvvizsgánál +- 10% engedélyezett, efölött-alatt vonnak pár pontot.
2019. ápr. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
És ha nagyon túl megy, sok pontot vonnak le, vagy csak 1-2-t?
2019. ápr. 13. 20:00
 3/13 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem max 3mat. Nem ezen fog múlni a siker.
2019. ápr. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ! :)
2019. ápr. 13. 20:46
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
"Mindkét feladat szószám-terjedelme min. 120 - kb. 160 szó. A felső szószám-határt meghaladó feladatmegoldást pontlevonás nem bünteti. "- Dexam honlapról idézve.
2019. ápr. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
46%

De ha így lenne akkor miért van max szoszám, valami oka nyilván van. Az nem lehet az is mindegy vki betartja az előírást avagy nem. Ugyanannyi pontot kap.


Leginkább egyébként azt szokták csinalni hogy 160+ után a továbbiakat nem veszik figyelembe és azt úgy értékelik mintha nem lenne befejezve a levél illetve hiányozna a kidolgozása a szempontoknak. Erre viszont már vonnak le pontot.

2019. ápr. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Azért van maximum szószám, mert az az ajánlott. Sokan abba a hibába esnek hogy nagyon sokat írnak, ezzel növelve a hibázási lehetőségek számát is. Az én levelem pl.: 220 szavas lett. :D Vagyis ott körül, nem emlékszem.
2019. ápr. 14. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
És hány pontos?
2019. ápr. 14. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Fogalmam sincs, egy hónap múlva kiderül. Sajnos stressz és az izgalom miatt nem lett olyan jó mint amit tudtam volna. Elfelejtettem belerakni fancy nyelvtani változatokat. :(
2019. ápr. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

A Dexam elvileg nem von pontot le, de a legtöbb nyelvvizsgaközpont azt csinálja, hogy

A) ha meghaladja a +-15%-ot a megadott szóhatárnál, akkor lenullázza a levél pontszámát

B) ugyanebben az esetben x pontonként pontot vonnak le (általában 5 vagy 10 szavanként 1 pont)

C) vannak ahol már akkor lenullázzák, ha túlléped a megadott szóhatárt (lehető legritkább)

D) pontlevonás a +-15% figyelembe vétele nélkül


Persze vannak központok, mint a telc meg a Dexam, amik ezt enyhítették:

A telcnek nincs felső szóhatára

A Dexam pedig nem szokott levonni pontot +-15%-on belül


Remélem segítettem és sikeres nyelvvizsgát kedves Kérdező és Válaszolók!

2019. ápr. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!