Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet érdemes tanulni?

Melyik nyelvet érdemes tanulni?

Figyelt kérdés
német,francia,orosz vagy latin? második nyelvként

2019. ápr. 13. 19:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Oroszt. Rohadt sokan beszélik. Latint minek? Max. ha orvos akarsz lenni.
2019. ápr. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
nem is kiváltképp a latinra gondoltam
2019. ápr. 13. 20:27
 3/10 anonim ***** válasza:
70%
Németet tanulj, ha mar tudsz angolul.
2019. ápr. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom középiskolába kell. Közhelyes, de azt, ami tetszik. Írhatják itt tízen a németet, ha téged a francia ragadott meg (vagy fordítva), kínszenvedés lesz 4 évig olyasmit tanulni ami nem érdekel.

De ha nagyon ragaszkodsz hozzá: Gyakorlati szempontból német, orosz, francia ilyen sorrendben. Az oroszoktatás 4 évig heti 3x45 percben édeskevés, ha nem teszel hozzá, semmire nem fogsz jutni, a némettel már inkább.

2019. ápr. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2019. ápr. 13. 21:03
 6/10 anonim ***** válasza:
94%

Gondolom az angol az első nyelved.


Németet a legérdemesebb tanulni annál az egyszerű oknál fogva, hogy Magyarország a német gazdasági érdekszférába tartozik leginkább, azaz a legtöbb itthon tevékenykedő külföldi cég német, illetve Németország és Ausztria a legfontosabb célországok a külföldi munkaválallás szempontjából. A német elmondhatatlanul hasznos nyelv.


A francia és orosz kb. egy szinten van. A franciát nagyjából csak Franciaországban, Belgiumban, Luxembourgban és Svájc egy részén tudod használni, illetve ha szeretsz utazgatni, akkor Afrikában és arab országokban. Egyes tudományokban van komoly francia szakirodalom, és vannak nagoyn komoly francia egyetemek is (például Sorbonne). A francia a világ legszebb nyelve szerintem, de nagyon nehéz. (Nem mintha a német könnyű lenne.) Párizs meg egyenesen az európai kultúra egyik kincsesbányája. Magyarországon viszont csak korlátozottan vannak francia cégek, és ott is boldogulsz angolul (Auchan, Decathlon például.). Tehát gyakorlati haszna igazából nincs.


Orosz – ahogy elnézem, növekszik megint az orosz befolyás itthon. Az oroszt tudod használni egy csomó helyen tőlünk keletebbre (Oroszország, Belorusszia, Ukrajna, belső-ázsiai államok), egy kicsit segít a környező szláv országokban is. Szakirodalom nem tudom, mennyire van oroszul, viszont ha például programozó akarsz lenni, akkor lehet, hogy érdemes megtanulni, mert az orosz-ukrán programozók az egyik legjobbak a világon, és még a világ vezető vállalatainál is hemzsegnek az oroszok.


Az elmúlt 5 évben kb. egyforma arányban hiányzott számomra a francia és az orosz nyelv, de egyik sem életveszélyesen. Voltam például Párizsban konferencián, ott kedves lett volna franciául köszöngetni; és van két orosz kollégám, velük jó lenne néha oroszul beszélni (iskolában tanultam 7 évig, de már csak nyelvemlékeim vannak). Úgy igazából nem hiányzik egyik nyelv sem, pedig a francia határ mellett élek.


Viszont a német, az hiányzik mint egy falat kenyér.... igaz, most kb C1 szinten beszélek (ami még mindig kevés német munkakörnyezetben menedzseri szinten), de azt kívánom, bárcsak németül tanultam volna gimiben és nem olaszul.


Úgyhogy ha megteheted, akkor egyértelműen a német; ha meg lecsúszol, akkor talán a franciát javasolnám.

2019. ápr. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Német. Francia meg orosz nem annyira kell, de még mindig milliószor jobbak, mint a spanyol meg az olasz, amik olyan népszerűek. A latin szó szerint haszontalan.
2019. ápr. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igazából angol-történelem esetleg földrajz tanár lennék szívesen,esetleg más országba is szívesen mennék ezeket tanítani,csak hát ahhoz tudni kéne még egy nyelvet :/
2019. ápr. 13. 22:44
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Töri tanárként vétség lenne kihagynod egy orosz utat! Szvsz én azt a nyelvet tanulnám.
2019. ápr. 13. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Orosz. (+ török, arab, kínai)
2019. máj. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!