Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Meglehet egyedül tanulni az...

Meglehet egyedül tanulni az angol nyelvét?

Figyelt kérdés
Ha egyedül is meglehet tanulni az angol nyelvet,akkor mivel és hol érdemes elkezdeni,például a számokat és adott oldalon?

2019. ápr. 14. 20:57
 1/9 anonim ***** válasza:
62%
Én először Duolingo-val próbálkoznék, az alapokat szerintem ott be tudod gyakorolni. De igazából az is használ valamennyit, ha mondjuk a filmeket angolul nézed felirattal, egy pár szó biztosan ragad rád, meg hozzászoksz a kiejtéshez. Ilyen szempontból könnyű dolgod van, mert ma már szinte minden angolul van, öcsém pl. a videojátékokból tanulta meg az alapnyelvtant.
2019. ápr. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Zsozsóka0926 válasza:
Szerintem simán meglehet.Én is nagyrészt egyedül tanultam meg.Szerintem erdemes lenne beszerezni egy kezdőknek való angolkönyvet,amiben benne van a nyelvtan is és el is magyarázza mikor és hogy kell használni.Mellette érdemes filmeket,videókat angolul nézni .Az is nagyon sokat segít ha levelezel anyanyelviekkel.Lehet olvasni angolul könyveket meg angol nyelvű híreket az is sokat segít.Hajrá,menni fog:)
2019. ápr. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Elso ketto, oke minden javaslat csak eppenebeszelni, egy ertelmes mondatot nem fog tudni kinyogni, ha nincs kivel beszelnie.
2019. ápr. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat,szerencsémre van egy kedves barátom akivel minden héten találkozunk és tőle szoktam kérdezgetni a különböző szavakat és példa mondatokat meg kifejezéseket,de tudom így ez kevés,csak nem tudom honnan tudnék olcsón angol nyelvvel foglalkozó könyvet vagy könyveket szerezni,egyébként az ikertestvére a húgom Angliában él és dolgozik már 7 éve és én is szeretnék kimenni külföldre menni dolgozni,mivel leszázalékolt rokkant vagyok és itthon nem találok munkát,pedig nagyon szeretnék újra dolgozni.
2019. ápr. 15. 13:42
 5/9 A kérdező kommentje:
Egyébként a Duolingot én is jól ismerem,hasznâltam is és tetszett,de hiányoltam a beszélgető partnert,ami gondolom érthető,egyébként kicsit tudok angolul,de sajnos nem olyan szinten,amit munkába álláshoz használhatnék.
2019. ápr. 15. 13:47
 6/9 anonim ***** válasza:

Könnyen Gyorsan Angolul

https://www.youtube.com/channel/UCEOFD4QjKFcxnvZeWk7yPKg


Olyan mintha kurzus tanfolyamon ülnél angol nyelvű.

https://www.youtube.com/watch?v=capHNO_iMIU


Használd napi szinten az angolt beszélgess valakivel.

2019. ápr. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az új válaszokat is,az eddigi utolsó vâlaszolónak szeretném írni,hogy sajnos nincsen senki akivel tudnék angolul beszélgetni,de szerencsére egyik kedves hölgy barátommal megbeszéltük,hogy ő megfog tanítani engem angol nyelvre,én pedig cserébe megtanítom a romák nyelvére,de egyelőre vele is csak írásban tudok kommunikálni.
2019. ápr. 20. 14:26
 8/9 anonim ***** válasza:
#1 vagyok, az ismerősökkel nem tudnál Skype-on angolul beszélgetni? Vagy angolul beszélő barátokat szerezni esetleg, pl. társkeresőkön is meg lehet próbálni ha nagyon nem találsz máshol. Csak egy ötlet, ez is több mint a semmi, és szerintem elég sokan keresnek hasonló célból 'barátokat' más országokban is, akik egy minimális szinten beszélik az angolt.
2019. ápr. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kedves #1 alap szinten én is tudok angolul és sok barátom van akik tudnak angolul,de sajnos azt is tudom,hogy én az alapokat szeretném megtanulni,mivel úgy érzem hogy onnan tudnék tovább fejlődni,de a számokon és az alap személyes névmásokon kívül(I ám,You are,He/She/It is,stb.) sajnos egyenlőre nem tudok többet.
2019. máj. 6. 14:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!