Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A 2019-es emelt angol szóbeli...

A 2019-es emelt angol szóbeli érettségi témaköröket hol találom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Idén emelt angol érettségit fogok csinálni, de ismétlő vizsgát teszek, nem járok már gimnáziumba, így tanári segítséget nem tudok kérni ezzel kapcsolatban.

Kerestem a neten mindenhol, és az angol kivételével minden más tárgynak megtaláltam a szóbeli témákat, vagy témaköreit.

Tudnátok kérlek segíteni, hogy az angol emelt érettségi szóbeli témakörei mik? Vagy hogy a neten hol találom meg őket?

Az oktatási hivatal oldalán találtam annyit, hogy a gazdaság témakörrel kibővül. De az alap tételsor nincs sehol.


Nagyon szépen köszönök előre is minden segítséget!!



2019. ápr. 17. 11:51
 1/8 anonim ***** válasza:

[link]


Itt találsz példát egy feleletre, a típusfeladatok ilyenek lesznek.


A témakörök meg ugyanazok, mint középszinten, csak kibővített szókinccsel.

2019. ápr. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Esetleg a középszint tételeit meg tudnád mondani, vagy hogy hol találom őket? Én nem tudom, hogy lehetek ennyire béna, de beírom a keresőbe, és egyszerűen nem dob ki rá értelmes választ.


Köszönöm nagyon a segítséged!!

2019. ápr. 17. 12:33
 3/8 anonim ***** válasza:
47%
Tényleg nem tudom, hogy lehetsz ilyen "béna" (nem sértésnek szánom, csak téged idézlek), el nem tudom képzelni, mit írhattál be a keresőbe, hogy nem ez jött ki. Az első találat vizsgaleírást is tartalmaz, a 2. magukat a témaköröket közép és emelt szinten. [link]
2019. ápr. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A vizsgaleírásra nem volt szükségem, tudom, hogy zajlik. Ez a második találatot megtaláltam én is, de így, hogy nem az oktatási hivatal, vagy eduline stb ilyen oldal tette fel, hanem egy iskola, nem voltam benne biztos, hogy ez mennyire lehet hiteles. Plusz, ez 2018-as. Azért köszönöm válaszod.
2019. ápr. 18. 09:54
 5/8 anonim ***** válasza:

1. Nem változik évente

2. Abszolút hiteles, hát hogy gondolod, hogy egy iskola közzétesz a honlapján olyan vizsgaismertetést, ami nem egyezik az érvényben lévő jogszabályokkal? Ha több iskoláéra rámész, pont ugyanezt fogod találni.

3. Az Oktatási Hivatalal oldalán is megtalálható ugyanez. köznevelés-érettségi-érettségi vizsgatárgyak-követelmények útvonalon. [link]

2019. ápr. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A kioktató hangnemedtől eltekintve, köszönöm szépen a segítséget.
2019. ápr. 18. 12:56
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
A kioktató hangnem az ""Azért" köszönöm válaszod-ra volt adekvát reakció, ami azt sugallja, mintha haszontalan lett volna a válasz. Amúgy meg önmagadnak mondasz ellent. "Az alap tételsor nincs sehol", máshol meg: "A második találatot én is megtaláltam."
2019. ápr. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Gratulálok!
2019. ápr. 18. 13:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!