Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van itt olyan aki lediplomázot...

Van itt olyan aki lediplomázott, de a nyelvvizsga miatt nem kapja meg az oklevelet? Elsősorban azok válasza érdekelne, akik HOSSZABB (több éve) vannak ebben a helyzetben. Esetleg van olyan aki esélytelennek látja a helyzetet?

Figyelt kérdés

Mi miatt nem tudtátok megszerezni a nyelvvizsgát? Motiváció hiánya? Vagy egyszerűen, idegennyelv tanulási képesség hiánya?

Van aki már úgy gondolja, hogy a nyelvvizsga miatt már nem fogja megkapni a diplomáját?

Esetleg gondolkoztatok "trükkös" módszerekkel a cél érekében?

(Múltkor valami olyat olvastam, hogy 100 000 diploma maradt bent a nyelvvizsga hiánya miatt. Ez azért rendszerszintű problémát mutat.)


Kérem, hogy a témában nem érintett személyek, és okoskodok -a békesség kedvéért- lapozzanak tovább!


Ha lehet írjátok meg, hogy mikor végeztetek. Illetve a korotokat, és esetleg a nemeteket. Köszi.


2019. ápr. 19. 13:15
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%

Félrement a kategória.


Nekem nemrég lett meg a nyelvvizsgám, ha gondolod ajánlok típusokat és tippeket is, nem olyan nagy dolog, mint amilyennek tűnik.

2019. ápr. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
61%

A probléma valóban rendszerszintű, két oldalról is.

Egyrészt rengeteg olyan ember tanul a felsőoktatásban, aki nem való oda. Kevésbé népszerű szakokon, némi pontszám-trükközéssel simán bekerülhet olyan is, aki ebben a rendszerben teljesen alkalmatlan a továbbtanulásra.

Másrészt nem nyelvvizsgához kéne kötni a diplomát, hanem a képzésbe kéne integrálni a nyelvoktatást. Mert például lediplomázhatsz informatika szakon úgy, hogy egyetlen szót nem beszélsz angolul, de fel tudod mutatni a lovári nyelvvizsgát.

2019. ápr. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

2. Válaszoló!


Azért sok szak esetében teljesen felesleges a nyelvvizsga mert utána nem is használná. Ennyi erővel a budapesti telefonkönyvet is bebiflázhatná!


Illetve az jobb, hogy lovári meg eszperantó vizsgával trükköznek?

A nyelvvizsgának semmi köze nincs ahhoz, hogy valaki az adott szakra mennyire volt alkalmas vagy sem.

2019. ápr. 19. 13:33
 4/21 anonim ***** válasza:
54%
Az írásodból egyértelmű, hogy nálad a teljes elutasítás, tiltakozás a gond. Lehet, hogy egy csomó ember nem használja később a nyelvtudását a munkája során, mint ahogy az egyetemen megszerzett tudás kb. 40-50 %-át sem, egyes szakoknál még többet sem. Én pl. kb. 10 %-át használom a munkám során mindannak, amit korábban meg kellett tanulnom. De ha úgy iratkozol be egy képzésre, hogy tudatában vagy, hogy mik a végzettségének a feltételei, akkor elfogadod, hogy azt teljesíteni kell. A trükk, amit ajánlani tudok, hogy kimész egy időre külföldre, és nyelvtudást szerzel. Én már 4 országban éltem, nem láttam még olyan embert, aki ne tanulta volna meg a nyelvet az adott nyelvterületen.
2019. ápr. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
60%

1. Nyelvet tudni kell, /elsősorban angolt/ ez nem kérdés.

2. Tudtad, hogy a nyelvvizsga is diploma feltétel, ez sem kérdés.

3. Minek mentél egyetemre, na ez már kérdés.

2019. ápr. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
75%
Nem olyan nehéz egy nyelvvizsga, nem tudom sokan miért csinálnak belőle akkora gondot.
2019. ápr. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
82%
Lovári, eszperantó - sok helyen már nem fogadják el.
2019. ápr. 20. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
83%

A rendszerszintű probléma a nyelvoktatás színvonala a közoktatásban. Az értékelés elveheti a kedvet a megszólalástól, a maximalizmus is. Félnek megszólalni, mert nem tökéletes a nyelvtan.

A trükk:

Vagy kimenni nyelvterületre, vagy intenzív nyelvoktatáson részt venni, esetleg bevállalni a szuperintenzívet. Az elsőhöz kellő nyitottság, bátorság kell, a másodikhoz pedig elsősorban pénz.

15 év után nyelvvizsgáztam németből, a beszéddel volt a legtöbb gond, szómegtalálási nehézség miatt. A nyelvtanfolyamokkal fel lehetett volna hozni a megfelelő szintre egy év alatt, ha szükséges lett volna, és lett volna rá fedezet.

2019. ápr. 20. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Kiegészítés:

Túl nagyok a csoportok, egy 36 fős osztályt 3 csoportra bontva még mindig 12 diák van egy csoportban. A nyelvtanulás, beszéltetés csak kis csoportokban hatékony. Vannak olyanok, akik amúgy is nehezebben kezdenek beszélni, Figyelni kell azokra is, akiknek van valami problémájuk a nyelvtanulással, nem a hibákra kellene koncentrálni, hanem mindenkinek segíteni abban, hogy sikerüljön fejlődni.

2019. ápr. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim válasza:
100%
2011ben végeztem nappalin 6-7x se sikerült pedig szinte csak azzal foglalkoztam (2x a főiskola alatt a többivel utána próbálkoztam).Állapítottak meg magas szorongást,tanulási zavart de ezekre nem járt se könnyítés,se mentesség.Munkát nem kaptam csak rövid ideig mert egészségem nem bírta (normára kellett csinálni sokat) 2017ben ismét próbálkoztunk mert a sok probálkozásra meg a munkanélküliségre ráment az egészségem és akkor nagy nehezen megkaptam mert időközben hoztak olyan törvényt ami alapján megkaphattam. Lány vagyok. Olyan akinek az eredmény a fontos a bulizás az utolsó. Siker,tanulás volt a mindent később meg a munka. De lassú is vagyok meg talán túlzottan alapos,maximalista,tökéletességre törekvő . Stressz van akkor az rontja a teljesítményem . Otthon az írásbelim részei mindig 50-75-80% közöttiek voltak,összesítve is több,mint 60% és időre kész voltam. Szóban még rosszabb a helyzet ha tétje van. Azóta is tanulok nyelveket mert a szakmámban nem láttok esélyt csak idegen nyelvtudással Magyarországon és majd külföldön örökre. Magyarország kivételével sehol nem kérik a nyelvvizsgát a diplomához. Most meg már szinte mindenhol a belépő az emeltek és nyelvvizsga (2020-tól)
2019. ápr. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!