Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha magamtól egy év alatt kell...

Ha magamtól egy év alatt kell megtanulnom németet középfokú nyelvvizsgához akkor melyik könyvekből tanuljak?

Figyelt kérdés
Más tipp esetleg? Köszönöm!

2019. ápr. 23. 20:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Maklári Tamás könyvek + telefonos appok + internetes német haverok + a jó öreg szótárkönyvek
2019. ápr. 24. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezt követem, bár nekem egynél több évem van rá :)


Gondoltam, előveszem a régi tankönyveimet (Deutsch Konkret és Blick), hátha elég lesz.


Amit tudok javasolni mindenképp:

Ich sitze im Espresso

2019. ápr. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Akkor A2őig eljutok FluentU-val, ha használ, meg bár nagyon leszívja az erőmet a masculine/neutral/feminine miatt: Duolingóval és Quizlettel. Aztán tanulok az AusBlick könyvekből, arra tényleg mondják hogy jó. De nem tudom hogy fog menni egy év alatt pluszba 2 könyv (azaz 4 mert munkafüzet) ha angolt 8 év után se tudtam elsőre leszóbelizni, mert nyelvvizsgán beszélni teljesen más, mint érteni vagy chatelni, ezektől nem lesz nagyobb a szóhasználatom, ha olvasok az sem nagyon segít a mindennapi beszédben, nem tudom mi segít. Unalmasak a témák hogy rendesen tudjak róla beszélni, vagy pedig érdekesek, de keveset lehet róla. De most kihasználhatom a nyarat. Csak az a baj sokmindenre kell kihasználnom a nyarat. Az is csak három hónap. Meg még közösségi szolgálatoznom is kell, miért nem látom a jövőt hogy melyik tanár nem tud tanítani és mi lesz 2020-ban. Miért menstruálok mindig a legrosszabbkor, miért vannak hibák a rendszerekben, maradnak el megbeszélt dolhok, miért kell az életemet felkavarni amikor még sorolhatnám úgyis mennyi gondom van??? Miért kell osztályozóvizsgáznom németre ha olaszból már úgyse tudok semmit. Miért kell nekem 1/2 tudnom gazdaságra tökéletesen hogy ne legyen 1es ha úgyse kell nekem gazdaság. Hiába apróságok, rengeteg van belőlük és az emberek úgyis sokkal apróbb dolgokon panaszkodnak állandóan már bocsánat.

Jah nemtom miért írtam le de jól esett. Csak nem értem az apám miért volt szigorú és kontrolláló pont velem(...), amikor mindenkiben mindenben van rengeteg hiba. Na mindegy, challenge accepted!:)

2019. ápr. 24. 12:53
 4/4 A kérdező kommentje:
Megnézem azokat is, lehet maklári tamás mégjobb lenne ha B2ig felvisz
2019. ápr. 24. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!