Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudom fejleszteni az...

Hogyan tudom fejleszteni az angol tudásom?

Figyelt kérdés
Nagyon kellene, mert májusban nyelvvizsgáznék. A sulis tanár nem foglalkozik velünk sokat (órai anyag se építhető). Hogyan fejleszthetem? Vannak kidolgozott tételek amiket kaptam az osztalytarsamtol, esetleg tanuljam azokat, minta feladatokat csináljak? Esetleg v ki angolul tudna privátot írni és egy kicsit társalogni? Köszi

2019. ápr. 23. 20:55
 1/4 anonim válasza:
46%
Én is nyelvvizsgázni fogok csak én októberben. Nekünk azt tanítja a felkészítő tanár,hogy a siker titka a hatalmas szókincs. Már most fejlesztjük heti kb 50 szóval biztos. Emelett oldj meg minta feladatokat. Hallás utánit is gyakorolhatod pl a British Councilon vagy régi érettségikkel. Az 5 perc angol oldalán is frissitheted a tudásod. Könyveket átnézni, munkafüzetbe feladatokat gyakorold. Neten vannak különböző szövegértési feladatok, azok is nagyon jó fejlesztők lehetnek.
2019. ápr. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
38%

Iskolában nem lehet nyelvet tanulni. Helyesebben magyar iskolában nem. Ott csak a félelmet verik beléd, hogy ha hibásan merészelsz megszólalni, örök megvetés övez majd, és a társadalom páriája leszel. Vagy ha olyat próbálsz mondani, amit a tanár nem adott le az anyagban. Hogy képzeled! Nem is csoda, hogy a magyarok alig makognak valamilyen idegen nyelven.


Nézz filmeket eredeti szinkronnal, magyar felirattal. Nem egyet-kettőt, hanem sokat.


Keress néhány régi szöveges kalandjátékot. Secret of the Monkey Island, Zak McKracken, Indiana Jones-sorozat, Leisure Suit Larry, Space Quest, King's Quest, Simon the Sorcerer, Maniac Mansion, Day of the Tentacle... és még sorolhatnám, de ha rákapsz, úgyis vágni fogod.


Keress angol nyelvű anyagokat arról, ami amúgy is érdekel, és olvasgasd azokat. Nem kell kínkeservesen kiszótárazni, lefordítgatni. Csak olvasd. Egyre könnyebben fog menni.


Az ember meglepően gyorsan és egyszerűen meg tud tanulni idegen nyelveket, csak az iskolában csinálnak ebből óriási ügyet. Ismertem egy orosz srácot, 22 éves volt, nagyon jól beszélt magyarul. Hol tanult meg? Hát kérlek, elkapták az ukrán határon egy szatyor dohánnyal, bevágták előzetes letartóztatásba fél évre, aztán ott. Előtte egy kukkot sem tudott, még köszönni sem. Utána az akcentusát leszámítva, meg hogy pár szót furcsán használt, simán beszélgethettél vele bármiről. Közben még arra is volt ideje, hogy angolul tanuljon egy szerb fogvatartottól, és ez is elég volt neki, hogy egész túrhetően megtanulja azt is.


Ha Jurij el tudta ezt érni a börtönben, minden segítség nélkül, akkor neked is menni fog szabadlábon.

2019. ápr. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igazatok van amúgy, hogy suliban rögtön te vagy a s**r mert hibásan mondtál valamit, magnót szereztem már amit hallgatok és oldok hozzá feladatot, aztán atolvasom a témákat, meg szavakat tanulok. De ha van vkinek kedve és ideje akkor egy kicsit szívesen írkálnék vele angolul kizárólag csakis itt privátba és semmi személyeset nem kell megadni csak hogy mégis jobban értsem itt a nyelvet
2019. ápr. 23. 21:23
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előzőekkel, én hiába tanultam 8 évig emelt szinten általánosban, kb az angol tudásom nem volt a legjobb (de ez a tanítás miatt.) Aztán elkezdtem a gimit, ahol a átvettük az alapokat az elejétől. Mivel a csoport marha lassan halad, én meg többet akarok, meg gyorsabban, ezért elkezdtem angol filmeket nézni (előny, ha már láttad magyarul, mert akkor a szövegeket tudod azonosítani)

Ugyanígy vagyok a könyvekkel. A Csillagainkban a hibát magyarul nagyon sokszor olvastam, majd megvettem az angol kiadást, és azt bökkenőmentesen tudtam végigolvasni, mert ha pl volt ismeretlen szó, csak azonosítottam a magyar változattal, és így sikerült. De vannak könnyített angol könyvek.


Nagyon jó appok is vannak:

Duolingo: egyik legismertebb, gyakorlásnak jó, de nem tanít mindenre

Drops: szókincset nagyon jól fejleszti, van külön brit és van külön amerikai angol

Huh van mégegy, aminek hirtelen nem jut eszembe a neve, egy tudós az ikonja. Nagyon jól leirja a nyelvtani szabályokat, szinte az összes megvan benne, sőt feladatok is vannak rajta.


Valamint ajánlom Dohár Péter(keresztneve nem biztos) Kis angol nyelvtan könyve. Én ebből gyakorlom, nagyon jó kis könyv, mindegyik nyelvtani cuccot leírja, soksok példamondattal.


Sok sikert! :)

2019. ápr. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!