Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ti hogyan tanultátok meg az...

Ti hogyan tanultátok meg az angol igeidőket?

Figyelt kérdés
Mindigis problémát okozott a felismerésük és a képzésük.

2019. ápr. 24. 04:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Én annak idején egy hét alatt ledaráltam a Jóbarátok 10 évadát. A felére már mentek az igeidők és értettem mit miért. De azért volt mellettem egy angol nyelvtankönyv, hogy ha valami nem tiszta, elolvassam.

De alapvetően így.

2019. ápr. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 dq ***** válasza:
39%

Én sehogy, teljesen random használom őket (meg a feltételes módokat).

Nekem nem vált be, hogy hallástól/használattól valahogy tudni fogom.

Gondolom ki kéne gyűjtenem egy lapra, és néha átnézni. Meg példa mondatokat megjegyezni.

2019. ápr. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
58%
Én tanárral, az első 10 óra után mindet tudtam, aztán még vettem 5 órát és utána már magamtól tudtam felfejlődni. Amikor mennek az igeidők már magadtól is tudsz tanulni, tehát az szerintem hülyeség, hogy évekig kell tanárhoz járni, szerintem akkor nem találták meg a legjobb tanárt, mert aki jó tanár azzal nem évekig kell tanulni, hanem megtanít téged arra, hogyan tanulj otthon.
2019. ápr. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Én menet közben, ahogy a kurzuson jöttek elő a könyv szerint.

Téged, #1 és Zsuzsu36, őszintén csodállak, hogy abszolút nulláról indulva az első 10 órában illetve három és fél nap alatt ennyifelé tudtatok figyelni, az átlagembernek elég a mondat felépítése, kérdés, tagadás, egy pár szó, egy igeidő, nemhogy még jöjjön többféle segédige, második és harmadik alak, eccerű és folyamatos szemlélet... Hát, le a kalappal.

2019. ápr. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Igen valami ilyesmit próbálok én is.
2019. ápr. 25. 12:27
 6/19 A kérdező kommentje:
#2 ezt neked írtam.
2019. ápr. 25. 12:27
 7/19 anonim ***** válasza:

1es vagyok. Nem az abszolút nulláról tanultam meg a 10 évad alatt. Tanultam az iskolában, de ott valahogy nem jött át. Minden dogám kb épp kettes lett, mert egyátalán nem voltak meg az igeidők, de lehet hogy csak a tanár nem értette a tanítást.

szóval volt valami alapom, tudtam szavakat, szórendet, mondjuk egy erős alapszinten ment. El már nem adtak volna, de beszélni nem igazán tudtam.

Levert az influenza 2 hétre, és elkezdtem angolul sorozatot nézni. az első pár résznél még igen kellett figyelnem, és örültem ha egy-egy mondatot megértettem, vagy elcsodálkoztam hogy áhhá, ezt így mondják. Aztán pár nap után már azt vettem észre, hogy mikor kimentem főzni, angolul gondolkoztam. Úgy a 6. évad felé.

Szóval ha már van valami lövésed, de problémát okoz a felismerés, beazonosítás, akkor jobb lehet ha párbeszédeken, szituációkon keresztül érted meg mint egy könyvből próbálsz logikát tenni bele.

2019. ápr. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Még egyes

Segíthet ha olyan filmet nézel angolul meg, amit fejből tudsz magyarul.

Nekem nem segített a felirat, mert akkor csak olvastam és nem hallgattam, de ha amúgy is tudom mit mondanak ott, akkor már az igeidőket is be lehet azonosítani.

2019. ápr. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
Én sem mondhatnám, hogy a nulláról indutam, de folyamatosan újrakezdő voltam, addig amíg valaki el nem magyarázta úgy, hogy meg is értsem. Amikor már letisztázódik benned az angol nyelvtan, onnantól kezdve rohamosan tud az ember saját maga otthon tanulni és fejlődni. Szerintem, és ezt tapasztalatból tudom, hogy bárki megtud könnyedén tanulni, ha érti az angol szórendet és nyelvtant, a baj ott van, hogy kevesen tudják úgy átadni, ahogyan kellene, ezért évekbe telik, míg valaki alapszinten megtanul. Több évig voltam újrakezdő, (kb 20 elpocsékolt évet tudhatok magam mögött) aztán egyszer-csak egy jó tanár elmagyarázta, az egész nyelvtant, és fél év alatt feltornáztam magam a felsőfokig. Akkor mégis, hogy is van ez? 20 évig tök hülye voltam, aztán hirtelen megtáltosodtam?
2019. ápr. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

"A felére már mentek az igeidők és értettem mit miért"

Az első öt évadban egy darab Past Perfect Progressive és kettő darab Future Progressive van. Future Perfect és Future Perfect Progressive meg egy sem...

2019. szept. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!