Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a türelemnek (patience) az...

Mi a türelemnek (patience) az ellentéte?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert ma volt az angol osztályozó vizsgámon egy ilyen feladat (ellentétek leírása [pl. dangerous - safe, stb.]), és sem nekem, sem az osztálytársaimnak a türelemnek (patience) magyarul nem jut eszembe/eszünkbe semmilyen épkézláb ellentét a türelmetlenen kívül... :D

2019. ápr. 26. 00:24
 1/5 anonim ***** válasza:
73%
Fidgety?
2019. ápr. 26. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%

a türelemnek nem a türelmetlenség?

Van türelme, vagy nincs türelme, és akkor türelmetlenség jellemző rá, az jellemzi.

2019. ápr. 26. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szovegkornyezettol fugg, melyiket hasznaljuk. Mindegyik helyes, adott kornyezetben. Nyilvan mast irsz egy turelmetlen autosra, aki orulten nyomja a dudat, es mas szot hasznalsz, ha 3eves Jancsika turelmetlenul varja a Jezuskat, stb.

[link]

2019. ápr. 26. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
21%
Unpatience
2019. ápr. 26. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Szövegkörnyezet egyáltalán nem volt, csak fel voltak sorolva a szavak egymás alá, és az ellentétét kellett leírni. Én az impatience-re gondoltam (még gondolok is), mert ez csak egy 11. osztályos osztályozó volt, ezért szerintem nem gondolták annyira túl az egész dolgot. Max. annyi lehetett az extra, hogy ez „im” előtagú...

Köszönöm az eddigi válaszokat! ^^

2019. ápr. 26. 10:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!