Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy lehet gyorsan hatékonyan...

Hogy lehet gyorsan hatékonyan megtanulni az idegen nyelvi tételeket?

Figyelt kérdés

Azért akarom megtanulni őket, mert ha saját magamtól próbálnám, az irányító szempontok alapján elszavalni akkor

- elakadok, el sem tudom kezdeni, nem tudom, pontosan mit is akarok kihozni a témából

- ha saját szavaimmal, rögtönözve mondanám, akkor biztos hogy nagyon bután és lassan, akadozva, gondolkodva, nyelvtani hibákkal, rossz szavakkal fogalmaznám meg.


Próbáltam rímelve megirni, vagy felolvasva visszahallgatom lejátszón.


Más Tipp?


2019. ápr. 29. 13:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ird meg a tetelt, legyen logikusan felepitve, irj hozza mini vazlatot es mindegyik bekezdesnek az elejet tanuld meg+ a bevezetest. Nekem igy lett az osztalyozo vizsgan max pontos a feleletem, erettsegin 2 pontot veszitettem
2019. ápr. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Az első jókat mondott. Csak annyival szeretném kiegészíteni, hogy mindenképp te írd meg, esetleg nyelvtanilag javíttasd ki valakivel. Ha olyanokat írsz amit nem értesz, vagy túl bonyolult nem fog eszedbe jutni. Inkàbb legyenek rövidebb mondatok, mint nyakatekertek, amibe belezavarodsz.
2019. ápr. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Jól mondja az előző, magadnak írd. Ne csak ömleszd, vázlatosan írd le a tételt, csak a legfontosabb részeit, úgy sem jut eszedbe majd minden. Illetve ha vizuális típus vagy, használj különböző színeket, jelöléseket, nyilakat. Ha majd valami kelleni fog, eszedbe jut, hogy jaj azt oda nyilaztam be a bal alsó sarokba.
2019. máj. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!