Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelveket érdemes...

Milyen nyelveket érdemes tanulni? (többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Én álltalánosban 8 évig tanultam a szlovák nyelvet és társalgási szinten beszélem, de nincs nyelvvizsgám belőle.

Most gimnáziumban emelt szinten(heti 6 óra) fogom tanulni az angolt, mellete az olasz nyelvet heti 2 órában.

Angolból minden féleképpen szeretnék nyelvvizsgát. Az olasszal nem tudom mi lessz.

Ezeken a nyelvveken kívül érdemes valamelyik nyelvvbe belekezdeni, a németet nem szeretném mivel egy elég nehéz nyelv.



#nyelv #olasz #angol #nyelvtanulós
2019. máj. 4. 18:13
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem a német nem nehéz, csak annak tűnik. Az olasznak sok hasznát nem veszed, nekem középfokú nyelvvizsgám van belőle, nem mentem vele semmire. Esetleg a spanyol, azt sok országban beszélik, és szép is.
2019. máj. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%

Spanyol +1

Esetleg protugál.

Olasszal tényleg nem mész sokra.


Ha egyszer megjön az eszed és elhagyod ezt a sirhalmot, ahol vár állott, akkor hol akarsz majd dolgozni?

2019. máj. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
71%
Én imádom a németet. Ha hasznosság szempontjából nézzük, a német a helyes választás. DE. Fölösleges harmadik nyelvként elkezdened. Ha a suliban angol olaszt kaptál és nem választhatod az angol német párosítást, akkor most tanult ezeket a nyelveket. Majd 5 év múlva, ha nincs jobb dolgot tanulj meg németül, mert az olasszal semmire nem mész.
2019. máj. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Sokan mondják a németet, de abba sokkal több időt kell belefektetni, mint az olaszba és azért aszt tanulom, de ha az meg lesz lehet majd valamibe belekzdek.
2019. máj. 4. 18:48
 5/6 anonim ***** válasza:
92%

Ha csak a papír kell, az olasz könnyebb.

Később is tudsz németül tanulni, amikor több energiád lesz rá.

2019. máj. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Utolsó igaz

Még később is tanulhytok németet és ha nem fog menni akkor nagy esélyel portugált.

2019. máj. 4. 22:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!