Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért ilyen magas a sikertelen...

Dq kérdése:

Miért ilyen magas a sikertelen eszperantó nyelvvizsgák aránya?

Figyelt kérdés

E szerint a táblázat szerint:

[link]

az eszperantó nagyon durván kiemelkedik a sikertelen vizsgák arányával. (Jobban mutatna egy diagramon, elismerem.)


Ennek mi lehet az oka?

Nem éppen az a legkönnyebb nyelv, minimális nyelvtannal, és kivételek nélkül?

Vagy éppen ez lenne az oka?



2019. máj. 7. 22:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Csak egy sejtés:


Valószínűleg sokan elbízzák magukat és túl keveset tanulnak, mert könnyűnek halották az eszperantót.

2019. máj. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
62%
Mert kivel/hol gyakorolnak? Csak konyvbol nem lehet egy nyelvet megtanulni. Sokan csak szorakozasbol ugranak neki. Haszna nincs.
2019. máj. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A lovárinál is ez látható(bár nem ilyen nagy aránnyal), szerintem mindkettőhöz relatíve kevés a forrás,és mivel azt mondják róluk hogy könnyűek,sokan választják azok közül,akik tényleg gyengék nyelvtanulásban,és muszájból tanulnak.
2019. máj. 7. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%

A szájhagyományban sajnos félrecsúszott az eszperantó reklámja, és nagyon sokan az "eszperantó könnyű nyelv" kifejezést úgy értelmezik, hogy az annyira könnyű, hogy nem is kell tanulni...


Sokan vannak, akik az eszperantó melletti döntésük után rögtön bejelentkeznek a következő nyelvvizsgára (1 vagy 2 hónap múlva), és csak utána kezdenek el körülnézni, hogy miből is kellene és hol kellene tanulni? És az még a jobbik eset ha tankönyvet vagy tanfolyamot keres, mert a többség letöltöget ezt-azt az internetről, abból tanulgat egyedül, tanfolyam nélkül - majd elmegy vizsgázni, és fel van háborodva amikor megbuktatják... :-)


Az eszperantó valóban SOKKAL GYORSABBAN tanulható mint a nemzeti nyelvek, de tanulni ezt is kell. A középfokú szint eléréséhez átlagosan 200-250 tanulási óra szükséges. Ennek a fele általában a tanári vezetéssel vagy tanfolyamon töltött idő, a többi az egyéni gyakorláshoz szükséges.


Aki rászánja a szükséges időt, 4-5 hónapot, illetve a 200-250 tanulási órát, annak nincsen gondja a nyelvvizsgán.


Egyébként az eszperantót nem csak a nyelvvizsgáért érdemes tanulni, nagyon sok élményt lehet vele szerezni, van egy rakás szolgáltatás – és a világon mindenhol otthon van vele az ember... :-)

2019. máj. 8. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Vortrekker ***** válasza:
41%
Milyen erdekes, hogy a valasz kiirasa es az elso valasz kozott 6 perc telt el... 😁 Ha azt vesszuk hogy a valasz megirasa 2-3 perc akkor ez azt jelenti hogy valaki este 11 korul csak azt lesi hogy mikor irnak ki egy eszperantos kerdest hogy azonnal valaszoljon. Szerintem inkabb a kerdezo = valaszolo.... 😂
2019. máj. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Inkább 10 másodperc volt az a válasz, és a legjobb esetben 7 (legrosszabb esetben 5) perc telt a kérdés és a válasz között, de..

.. de kíváncsivá tettél, szóval 10 random kérdést megnéztem, az eredmények:


13 perc

8 perc

8 óra

soha

18 perc

5 perc

9 perc

3 perc https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__tarsk..

6 perc

9 perc (ez az utsó 2 éjjel 1 és 3 óra között)


Az átlaga végtelen, de a mediánja 9 perc. Talán az jelen esetben hasznosabb (pont mint az átlagfizetés/mediánfizetés hehe).

Szerintem egyszerűen arról van szó, hogy sokan figyelik az oldalt, és ráugranak az új, 0 válaszos kérdésekre.

Azt nem tudom, hogy #1 megnézte-e a linket, vagy látott-e már eszperantót egyáltalán.


Még meg lehetne nézni hogy az eszperantó kérdések alatt mennyi az átlag első válaszos idő, de hadd ne én, csinálj te is valamit, ha már vádaskodsz.

2019. máj. 9. 21:05
 7/12 anonim ***** válasza:
64%

#5: Ó, csak az érettségi témájú kérdések miatt bogarásztam a Közoktatás, tanfolyamok kategóriát. Vannak ismerőseim, akik idén érettségiznek, miattuk kíváncsiságból átbújtam néhány kérdést.


Miért olyan csodálatos dolog ilyen "gyorsan" válaszolni? Ez a kérdés egy urban legendhez köthető, amiről anno már olvastam számos cikket, imigyen nem kellett sokat gondolkodjak a válaszon. xD


#6: A linket nem nyitottam meg, lévén olvasmányaimból valamelyest ismerős a szitu.


Az eszperantóhoz nem kötődöm szorosan. A könyvespolcomon van 3 eszpetantó tankönyv, 1 szótár és A hobbit eszperantóul. Még nem vettem rá magam, hogy megtanuljam a nyelvet. 3 ok miatt látnám hasznát az eszperantó tudásnak: 1. Lévén kevesen beszélik a nyelvet könnyedén lekoptathatnám ezzel a nyelvvel a kellemetlen utcai kéregetőket, kérdezősködőket, bár erre a tünde nyelv valamelyik nyelvjárása is alkalmas lenne. Ha meg eszperantistába botlok, akkor egye fene, jót beszélgetünk. 2. Kapcsolati tőke szempontjából is jól jöhetne az eszperantó. 3. Pasporta Servo

2019. máj. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Mi az urban legend?
2019. máj. 10. 18:15
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Urban legend: városi legenda.


Az a városi legenda, hogy az eszperantóból "könnyedén" lehet nyelvvizsgát tenni. ^^

2019. máj. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
64%

ez az "eszperantóval rengeteg élmény szerezhető" dolog az eszperantisták legerősebb érve. mégis, milyen élményeket? lehet utazni egymáshoz, meg vannak események, na bumm. a lepkegyűjtőkre, sima levelezőpartnerekre, autóskártya-őrültekre ugyanez igaz.

értelme nincs, az eszperantó szektásokon kívül mással nem tudsz kommunikálni vele, a nyílt munkaerőpiacon nulla a haszna.


a kérdéshez kapcsolódó cikk: [link]

2019. máj. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!