Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hány éves kortól érdemes...

Hány éves kortól érdemes letenni a középfokú angol nyelvvizsgát?

Figyelt kérdés
2019. máj. 8. 14:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Amikor eljutsz odáig, hogy minden témáról tudsz beszélni angolul. Én pl 16 évesen tettem le, de volt ismerősöm aki 14 évesen.
2019. máj. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Nem korhoz kötött hanem tudáshoz. Ha úgy érzed, hogy van annyi tudásod, hogy hallott szöveg alapján tudsz kérdésekre válaszolni, nagyjából folyékonyan beszélgetni a szóbeli vizsgán illetve véletlenszerűen húzott képekről beszélni pár percet (ha ezek mennek akkor semmi nehézség nem lesz az írásbeli részében sem) akkor csináld meg minél előbb, jól jön. Én 3 éve jelentkeztem egyetemre, akkor 28 pontot adott hozzá az érettségi pontjaimhoz, nem tudom, hogy még mindig annyit ér-e de az biztos, hogy plusz pont.


Én 19 évesen csináltam meg de volt osztálytársam aki már középiskola második osztályában.

2019. máj. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A magyar államilag elismert nyelvvizsgákat (pl.: BME, Corvinus, Euroexam) 14 éves kortól lehet. Az oka talán az, hogy szóbelin kell tudni beszélni komolyabb témákról, pl.: munka világa, nyugdíjrendszer, környezetszennyezés, amihez egy gyerek még nem tud eleget.
2019. máj. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
34%
Amíg nincs rá szükség, hogy le is legyen papírozva a nyelvtudásod, addig fölösleges. Amikor először szükség lehet rá, az az egyetemi felvételi, tehát az érettségi előtt néhány hónappal untig elég nekifutni, addig meg tanulni érdemes, hogy minél többet tudj (és akkor nyilván a nyelvvizsga is könnyebben meglesz).
2019. máj. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
56%
10.ben ideális. 11.ben lehet felsőfokúzni, 12.ben meg már nem kell vele foglalkozni. Hülyeség az utolsó pillanatra hagyni, mert ha akkor nem sikerül, akkor buktad az egészet.
2019. máj. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"12.ben meg már nem kell vele foglalkozni. Hülyeség az utolsó pillanatra hagyni, mert ha akkor nem sikerül, akkor buktad az egészet."

Sokkal nagyobb hülyeség 12.-ben már nem foglalkozni vele, mert akkor elkezdi az egész nyelvtanulást egyre lazábban venni, így egy teljes tanév alatt jó sokat elfelejt abból, amit addig összeszedett.

Nem azt írtam, hogy az utolsó pillanatra kell hagyni, hanem hogy néhány hónappal az érettségi előtt elég nekifutni a nyelvvizsgának (annak a szintnek, ami esélyesnek tűnik, akár a felsőfoknak), és pont azért írtam így, hogy ha nem sikerül, akkor még mindig ott az emelt szintű érettségi, amivel meg fogja tudni szerezni legalább a középfokot.

2019. máj. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyébként aki felsőfokban gondolkodik úgyis, annak mi értelme a középfokúval is stresszelni magát? Semmi. Épp elég, ha próbanyelvvizsgát csinál belőle, abból is látja, hogy hol tart, hogy igenis fejlődik a tudása.
2019. máj. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!