Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mikor hivatalos egy levél,...

Mikor hivatalos egy levél, illetve mikor baráti?

Figyelt kérdés

Ha kommentet kell írni, akkor az automatikusan hivatalos levélnek számít?


[link]


A fent említett feladatsorban az első levél baráti, a második hivatalos? Vagy mindegyiknél hivatalos formát kell követni? Értem ezalatt azt, hogy nem lehet összevonni a szavakat egyikben sem?



2019. máj. 8. 22:02
 1/2 $$$$$ ***** válasza:
100%
Hat en ugy tudom hogy a komment nem hivatalos. Vagyis ha egy szemely tanacsot ker es ahoz szolsz hozza az nem hivatalos. Es akkor szamit egy email (mert ugye mar nincsenek levelek erettsegiben) hivatalosnak ha egy adott intezmenynek/intezmeny vezetöjének vagy egy idegennek írd ahol kerelmet nyujtasz be vagy barmi ilyesmi. De ha ismerösnek vagy valakinek a "problemaja,, ala kommentelsz mint most pl. en is ide akkor az nem hivatalos. Remelem tudtam segíteni. Sok sikert előre is. En is holnap tolom az angolt 😂😅.
2019. máj. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Eső után köpönyeg: megadják, hogy mi legyen a megszólítás, és abból következik: ha Dear Mike, akkor baráti, ha Dr Mr Miles, akkor hivatalos.
2019. máj. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!