Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanuljak meg beszélni...

Hogyan tanuljak meg beszélni angolul?

Figyelt kérdés
Emelt angol érettségizni szeretnék jövőre. 5ös vagyok angolból, de szóban nem szoktunk felelni. Angol megértem, van hogy felirat nélkül nézek sorozatot. De ha beszédre kerülne a sor akkor gáz van. Valami ötlet?
2019. máj. 12. 13:12
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Hívj fel angol embereket (pl facebook, chatroulette stb).
2019. máj. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Pl. beszéd központú nyelvtanfolyam, külföldi út, ha Bp-en laksz vannak ingyenes meetupok beszédet gyakorolni.
2019. máj. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
keress neten angol embereket
2019. máj. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%

A 3as tanácsa fantasztikus! Keress angol embereket a neten... és aztán? Talál a neten embereket és mit tegyen? Írjon vadidegeneknek fb-on, hogy beszélgetni szeretne velük vagy mi? Hívogasson fel találomra angliai telefonszámokat? Valami részletesebb használati utasításra kíváncsi lennék hogy mit csináljon a kérdező ha talál a neten angol embereket... (egyébként csak angol jó? Amerikai, új-zélandi, angolul jól beszélő magyar, német, norvég, svéd nem jó?)

Még ha honlapokat ajánlottál volna, mint pl. busuu, lingoglobe, stb....

2019. máj. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
48%

Google matyi, mylanguageexchange.


Itt tudaz válogatni. Van, aki magyarul talnulna, cserébe beszél veled angolul.

2019. máj. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Hát igazábol csak annyi a lényeg h angol. Vagyis suliban asszem a brit angolt vesszuk, de nekem mondjuk inkabb amerikai a kiejtesem.
2019. máj. 12. 19:08
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha van némi pénze szüleidnek, akkor tanár.

Ha nincs, akkor ez marha nehéz lesz, mert a keresd a neten az ezerféle irányba mehet, amelyekből mondjuk kettő a kívánatos. :)

Régen az ember minden alkalmat megragadott a beszédre, a módszerváltás után én például jártam amerikai fiatalokhoz, akik vallási misszión voltak itt, oszt a sótlanabbjával csak a bibliai passzusról lehetett tárgyalást folytatni. Bár nem is tudom, ma van-e ilyen, de ajánlani sem merném, merthogy ma már nagy az öntudat. :)


Ami azt illeti, azt sem tisztáztuk, hogy mit is értünk gáz alatt. Gátlást? Vagy az nem lenne? Gátlással nehezebb, mert akkor mindenképp idegen kell. Ha csak a gyakorlat hiányzik, akkor első lépcsőben egy beszédben jobb osztálytársadat kéne lekenyerezni, hogy húzzon fel. Ezek az ismerősös dolgok szintén nem szoktak jól menni, mert öt perc után elkezdtek ökörködni, megbeszélitek magyarul a házit, jön a másik kisöccse játszani, meccs lesz a tévében, stb.

2019. máj. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hát a gáz alatt igazábol igen gátlást érzek, nagyjábol félek beszélni angolul, és annyura bestresszelek, h semmi se jut eszembe, pedig a kutyamhoz (:D) tök könnyen beszélek mindenféléről angolul. Az osztályban így is én vagyok a legjobb angolos, szóval ja :( . Most felregisztráltam a fenti weboldalra, aztán meglátjuk mi lesz. Tanárra sajnos nincs pénzünk
2019. máj. 12. 23:46
 9/9 anonim ***** válasza:

Irod, hogy amikor a kutyadhoz beszelsz, akkor konnyebben megy.


Azt az erzest, helyzetet kell tudatositanod, amikor a kutyadhoz beszelsz, majd ezt kiterjeszteni degen emberek fele.

2019. máj. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!