Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Felsőfokú angol nyelvvizsgához...

Felsőfokú angol nyelvvizsgához otthon megtanulni alapszintről?

Figyelt kérdés

- Lehetséges-e?

- Ti hogy, milyen módszerrel tanultatok? (könyv, angol nyelvű Tv csatorna, stb)

- Időben ez mikorra lenne elérhető?

- Van itt, akinek ez sikerült?



2019. máj. 13. 08:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
87%

Soha senkivel sem találkoztam még akinek sikerült volna, pedig szó szerint több száz embert ismerek ilyen-olyan angol nyelvtudáshoz.


A probléma, hogy már az egy bizonyos szint (ami amúgy nem is túl magas), a kommunikáció a fejlődés motorja nem pedig a nyelvtankönyvek. Vagyis ha nem tudsz sokszor hosszú ideig beszélgetni másokkal, akkor nem is mész előre.


Habár nem tartom kizártnak, hogy volt már ember a világtörénelemben akinek ez sikerült de azért ne fogadj nagy összegben, hogy te is ilyen kivétel leszel.

2019. máj. 13. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
87%
*nyelvtudással
2019. máj. 13. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Na úgy látom így kora reggel nem tudok írni. Azért próbáld értelmezni, hátha sikerül. Most készülök a középfokú magyar nyelvvizsgára :)
2019. máj. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
1: ÉS akkor mi a megoldás, ha otthoni tanulással eljut valaki egy szintre, akkor utána hogyan tovább?
2019. máj. 13. 08:37
 5/19 anonim ***** válasza:
74%
Én otthon tanulással jutottam el ide, de nekem már volt egy alapom az iskolából. Viszont az általánosban és a gimnáziumban is szinte nulla percet töltöttünk egymással való társagással, és ugye ezt otthon sem tudtam gyakrolni. Mégis ment. Amúgy nem is konkrétan tanultam, csak filmeket néztem meg olvastam szórakozásból. És elég sokáig tartott (évek), de legalább nem szenvedtem közben.
2019. máj. 13. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
89%
Utolsó vagyok, igazából az oktatás olyan szr volt, hogy szerintem egy bonyolultabb önálló mondatot nem tudtam kinyögni amikor elkezdtem filmekeket nézni, csak ilyen előre bemagoltakat. De azért ahhoz jó volt az a 5-6 év az iskolában, hogy a szavakat meg a szabályokat megtanuljam nagyjából.
2019. máj. 13. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

5: Van már egy régi, alapfokú nyelvvizsgám, tehát azért nem 0-áról indulok.

Igazából az idő sem sürget, mert most kezdek majd egy 2. diplomát, tehát van 5 évem, hogy letegyem a felsőfokút.

2019. máj. 13. 08:46
 8/19 A kérdező kommentje:
6: Ugyanígy vagyok, angol nyelvű csatornákat nézve (Cnn, stb) nagyon sok mindent megértek, de kifejezni magam nem tudom jól.
2019. máj. 13. 08:47
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

"1: ÉS akkor mi a megoldás, ha otthoni tanulással eljut valaki egy szintre, akkor utána hogyan tovább?"


Az, hogy a legelejétől kezdve kommunikálsz. Az, hogy sokmindent megértesz a CNN-ből az még nem egy túl nagy fegyvertény ha nem tudsz beszélni. Ez az a rész ami otthon nem fog menni. Olyan mint otthon a szobában úszni tanulni. Lehetsz nagyon jó a kéz és lábmunkád, meg elméletben tudhatsz mindent arról, hogy kell a medence végén fordulni de úszni nem tudsz.

2019. máj. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha már tanultál valahol, akkor azt tudod fejleszteni otthon. Ha tök nulláról kezded, akkor nem, hiszen nem lesz kontroll, hogy helyes-e vagy nem a nyelvtan, jó-e a kiejtésed vagy sem.

Ne egy módszert használja, hanem mindent. Ha nyelvvizsga a cél, akkor az adott nyelvvizsga felkészítő anyagát vedd meg és azt gyakorold.

Én középfokról akarok felsőfokra lépni angolból. Nem fogok se tanárhoz, se tanfolyamra járni.

Olaszt elkezdtem a nulláról és ott kellett külső segítség, hiszen semmit sem tudtam.

2019. máj. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!