Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Majdnem nulláról meg lehet...

Majdnem nulláról meg lehet nagyon magas szinten tanulni az angol nyelvet 2 év alatt?

Figyelt kérdés

Ha igen, ehhez milyen fajta tanulás kell és napi hány óra?


Nyílván ez valamennyire szubjektív, de vegyük a nagyáltalánosságot.


2019. máj. 15. 14:01
 1/1 anonim ***** válasza:

Mit értesz nagyon magas szint alatt? Anyanyelvi szintre természetesen nem tudsz eljutni két év alatt, de ha intenzíven csinálod (minden nap foglalkozol vele 5-6 órát, mindent angolul nézel, olvasol, hallgatsz és ha van rá lehetőséged, akkor beszélsz is, amennyit tudsz), akkor egy B2-es szint elérhető. De ez is egyénfüggő, mennyire van érzéked hozzá, milyen könnyen "ragad rád" a nyelvtan meg a szókincs. A magas szinthez kell 5-6 év.


Viszonyításképp: 12 éven át tanultam angolt, általános első osztályában kezdtem, de csak felsőben tanultunk olyan erős alapokat, amit a gimiben is tudtam hasznosítani. Utána gimiben angol előkészítős osztályba jártam, heti 15 angolom volt és emellett otthon is sokat foglalkoztam vele. Így meglett az év végén a B2-es nyelvvizsga. De mint láttad, ott volt előtte nekem a 8 év alap. Ehhez kellett az is, hogy könnyen ment és szerettem is.

2019. máj. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!