Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvet érdemes választ...

Milyen nyelvet érdemes választani latin és angol után?

Figyelt kérdés

Angolt és latint tanultam a suliban még 10 éve.

Angol középfokot évekkel ezelőtt csináltam. Most már nem megy jól,mert nem használtam, így újra szeretném azt is tanulni,gyakorolni, de szeretnék még nyelvet tanulni, használni (külföldi vagy belföldi munkához vagy utazás,hobbi stb terén). Milyen nyelvet tudtok ajánlani? Mennyi idő lehet megtanulni? Budapesten melyik iskolában érdemes? Köszönöm a válaszokat!



2019. máj. 17. 01:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Angolra feküdj rá, addig mást nem nagyon érdemes. Angolon kívül a német egy nagyon fontos nyelv még Magyarországon.
2019. máj. 17. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a némettel nem igazán lehet mellélőni, gyakorlatilag bárkinek fontos lehet. Nem tudom te mit dolgozol, neked kéne felmérned, hogy melyik az a nyelv, ami a munkád szempontjából hasznos lehet. Ha pl ez az angol, akkor arra kell ráfeküdni, mellé meg választhatsz olyat, amit passzióból tanulnál, nem muszájból. Neked még jók lehetnek az újlatin nyelvek is, főleg így, hogy tanultál latint, illetve azokat is jól lehet adott esetben hasznosítani. De ez nagyban függ tőled is és hogy mire fogod használni.
2019. máj. 17. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A németet nem könnyíti meg az eddig meglevő készleted, a francia viszont könnyebben menne.

Könnyebb lenne bármely más újlatin nyelv is.

2019. máj. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

gőzöm sincs ezzel az alappal, szinte az összes europai nyelvet meg tudod tanulni könnyen )))

na jó a szláv nyelveket nehezebben, de eszméletlenek a lehetőségeid, ezzel a háttérrel :) tényleg abban gondolkozz, hogy milyen a munka

2019. máj. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!